» تکنولوژی » هم‌بنیانگذار دیپ‌مایند گوگل مدیرعامل واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد
هم‌بنیانگذار دیپ‌مایند گوگل مدیرعامل واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد
تکنولوژی

هم‌بنیانگذار دیپ‌مایند گوگل مدیرعامل واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد

1403-03-29 00882

مایکروسافت «مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار دیپ‌مایند گوگل را استخدام کرده است تا به‌عنوان مدیرعامل واحد هوش مصنوعی این شرکت ایفای نقش کند. او حالا رهبر پروژه‌هایی نظیر کوپایلوت و دیگر محصولات هوش مصنوعی این غول سازنده نرم‌افزار خواهد بود.

مصطفی سلیمان در پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که به مایکروسافت می‌پیوندد تا مدیریت تیم هوش مصنوعی این شرکت را برعهده بگیرد. او بر توسعه تمام محصولات و تحقیقات مرتبط با هوش مصنوعی ازجمله کوپایلوت، بینگ و اج کنترل خواهد داشت.

سلیمان همچنین اعلام کرده است که «کارن سیمونیان»، همکار قدیمی او نیز به‌عنوان دانشمند ارشد به مایکروسافت ملحق می‌شود.

مصطفی سلیمان رهبر واحد هوش مصنوعی مایکروسافت شد

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این باره گفت: «چندین سال است که مصطفی را می‌شناسم و او را به‌عنوان بنیان‌گذار دیپ‌مایند و اینفلکشن، و همچنین به‌عنوان یک انسان آینده‌نگر، محصول‌ساز و خالق تیم‌های پیشگامی که به‌سمت مأموریت‌های مهم حرکت می‌کنند، تحسین کرده‌ام.»

در ادامه یادداشت نادلا که خطاب به کارمندان مایکروسافت نوشته شده، آمده است: «فرصت خوبی داریم تا فناوری‌ای بسازیم که زمانی غیرممکن تصور می‌شد اما می‌تواند همپای مأموریت ما برای کسب اطمینان از رسیدن هوش مصنوعی به دست تمامی افراد و سازمان‌های روی زمین، آن هم در شرایطی ایمن و مسئولانه، پیش بیاید.»

مصطفی سلیمان در سال 2010 آزمایشگاه هوش مصنوعی دیپ‌مایند را تأسیس کرد و این آزمایشگاه در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد. بااین‌حال، او در سال 2019 به‌دنبال جنجال بر سر رهبری چندین پروژه برکنار گردید.

پس از خروج سلیمان از دیپ‌مایند، گوگل اعلام کرد که او به‌عنوان معاون مدیریت محصولات هوش مصنوعی و سیاست‌گذاری‌های هوش مصنوعی در این شرکت به فعالیت ادامه می‌دهد. اما در نهایت او در سال 2022 گوگل را ترک کرد تا استارتاپ هوش مصنوعی Inflection AI را تأسیس کند.

سلیمان حالا می‌گوید Inflection AI با یک مدیرعامل جدید به کار خود ادامه خواهد داد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت