» تکنولوژی » آمریکا صرافی رمزارز کوکوین را به نقض قوانین ضدپول‌شویی متهم کرد
آمریکا صرافی رمزارز کوکوین را به نقض قوانین ضدپول‌شویی متهم کرد
تکنولوژی

آمریکا صرافی رمزارز کوکوین را به نقض قوانین ضدپول‌شویی متهم کرد

1403-03-06 00987

دادستان‌های فدرال ایالات‌متحده روز سه‌شنبه صرافی رمزارز کوکوین و دو بنیان‌گذار آن را به نقض قوانین ضدپول‌شویی متهم کردند. به گفته دادستان‌ها، این صرافی که در ایالات‌متحده فعالیت می‌کند، حداقل به یکی از سرمایه‌گذاران خود درباره فعالیت در آمریکا دروغ گفته است، در نهادهای دولتی آمریکا ثبت نشده و همچنین نتوانسته است برنامه مبارزه با پول‌شویی را حفظ کند.

وزارت دادگستری ایالات‌متحده (DOJ) در کیفرخواستی اعلام کرده است که کوکوین و بنیان‌گذاران آن، یعنی «چون گان» و «کی تانگ»، کوکوین را به‌عنوان یک کسب‌وکار انتقال پول با بیش از ۳۰ میلیون مشتری اداره می‌کردند، اما تا سال ۲۰۲۳ برنامه احراز هویت مشتری (KYC) یا AML را اجرا نکردند. حتی پس از این تاریخ، بازهم کوکوین برنامه KYC را برای مشتریان قدیمی خود اعمال نکرد. به گفته DOJ، گان و تانگ دستگیر نشده‌اند.

صرافی کوکوین به نقض قوانین ضدپول‌شویی متهم شد

در کیفرخواست DOJ به این موضوع اشاره شده که کوکوین در شبکه مقابله با جرایم مالی آمریکا به‌عنوان یک کسب‌وکار خدمات مالی ثبت نشده است.

صرافی کوکوین

طبق این کیفرخواست، کوکوین به‌علت عدم اعمال برنامه‌های KYC یا AML، امکان تبدیل‌شدن به ابزاری برای پول‌شویی را داشته است:

«کوکوین به‌خاطر عدم اعمال برنامه‌های KYC یا AML، خود را به‌عنوان وسیله‌ای برای استفاده برای شستشوی درآمدهای فعالیت‌های مشکوک و مجرمانه، ازجمله درآمدهای حاصل از نقض تحریم‌ها، بازارهای دارک‌نت، بدافزارها، باج‌افزارها و طرح‌های کلاهبرداری در دسترس قرار داد و البته چنین استفاده‌هایی هم از آن شد.»

در این کیفرخواست به ادعاهایی مانند دریافت غیرمستقیم ۳.۲ میلیون دلار رمزارز از Tornado Cash توسط کوکوین اشاره شده است. Tornado Cash یک میکسر ارز دیجیتال تحریم‌شده است. همچنین نام کوکوین در پرونده‌های مجرمانه علیه دو توسعه‌دهنده Tornado Cash، یعنی «الکسی پرتسف» و «روم استورم» ذکر شده است.

کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) هم روز سه‌شنبه شکایتی را علیه کوکوین تنظیم کرد و مدعی شد که این صرافی به‌عنوان یک فعال کمیسیون معاملات آتی ثبت نشده است. CFTC به‌دنبال مجازات‌های مالی، ممنوعیت‌های تجارتی و حکم بازداشت است. بنابراین هم DOJ‌ و هم CFTC‌ می‌خواهند با اقدامات صرافی رمزارز کوکوین مقابله کنند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت