» تکنولوژی » استیو جابز روی صحنه نابغه بود و هرگز هم‌سطح او نمی‌شوم
استیو جابز روی صحنه نابغه بود و هرگز هم‌سطح او نمی‌شوم
تکنولوژی

استیو جابز روی صحنه نابغه بود و هرگز هم‌سطح او نمی‌شوم

1403-03-28 00910

«استیو جابز»، هم‌بنیان‌گذار اپل از بسیاری جهات یک مدیر و رهبر تجاری خارق‌العاده محسوب می‌شد. حالا «بیل گیتس»، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت در مصاحبه جدیدی به تحسین سبک عجیب جابز در انجام ارائه‌هایش پرداخته است و می‌گوید او در این زمینه بسیار بااستعداد بود.

بیل گیتس اخیراً در گفت‌وگویی با «دکس شپرد» در پادکست Armchair Expert درباره استیو جابز صحبت کرده است. او می‌گوید جابز در زمینه ارائه، استعداد فوق‌العاده‌ای داشت و خودش هنوز که هنوز است، نمی‌تواند مانند هم‌بنیان‌گذار اپل به‌گونه‌ای روی صحنه حاضر شود که انگار تمرینی انجام نداده است.

بیل گیتس می‌گوید: «دیدن تمرین‌های او همیشه جذاب بود، چون بخشی از نبوغ [جابز] این بود که وقتی نهایتاً ارائه‌هایش را انجام می‌داد، این کار را طوری جلوه می‌داد که گویی افکارش را در لحظه روی صحنه بیان می‌کند. من هرگز به چنین سطحی نمی‌رسم.»

بیل گیتس به تحسین استعداد استیو جابز در ارائه‌ها پرداخت

هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت می‌گوید کاری که او و همتایش در اپل در حین ارائه‌ها انجام می‌دادند، ترغیب افراد و شرکت‌ها به پذیرش تأثیر چیزهایی مثل ایمیل و نرم‌افزارهای صفحه‌گسترده بر زندگی و مشاغل مردم بود.

گیتس توضیح داد: «ما حتی از این کار با عنوان بشارت یاد می‌کردیم. بعضی‌ها شاید خوششان نیاید که ما چنین عبارتی را از مذهب دزدیده بودیم، اما روایت داستان جادوی نرم‌افزار چیزی بود که – قطعاً وقتی من هنوز در دهه 30 سالگی بودم – بخش بزرگی از این کار محسوب می‌شد.»

این کارآفرین 68 ساله می‌گوید: «بخش بزرگی از شغل من در مایکروسافت و شغلی که امروز دارم، توضیح سرراست کاری است که می‌خواهیم انجام دهیم، آن هم به شکلی که با گروه خاصی از مخاطبان پیوند ایجاد کند.»

«برنت اشلندر» و «ریک تتزلی» در کتاب Becoming Steve Jobs گفته بودند که مدیرعامل سابق اپل گاهی اوقات از ماه‌ها قبل برای ارائه‌های خود برنامه‌ریزی می‌کرد. اشلندر می‌گوید: «من یک‌بار یک روز را صرف تماشای او کردم که چندین‌بار یک ارائه را تمرین کرد، و همه‌چیز از رنگ و زاویه تابش نور تا تدوین و چیدمان اسلایدهای ارائه را تغییر می‌داد تا روند و سرعت ارائه خود را بهتر کند.»

اشلندر می‌گوید در همان روز او یک‌بار به‌خاطر اشتباه در شکل نورپردازی، در سکوت روی صحنه نشست و حدود 15 دقیقه به زمین خیره شد. جابز بر سر هیچ‌کس فریاد نزد، اما همه افراد را مجبور کرد که منتظر او بمانند تا آرام بگیرد و این عصبانیت را پشت‌سر بگذارد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت