» تکنولوژی » اسپانیا دسترسی به تلگرام را مسدود کرد
اسپانیا دسترسی به تلگرام را مسدود کرد
تکنولوژی

اسپانیا دسترسی به تلگرام را مسدود کرد

1403-03-03 001,324

چند رسانه بزرگ اسپانیا از تلگرام با این ادعا که محتوای دارای کپی‌رایت آن‌ها بدون مجوز در این پیام‌رسان ارسال می‌شود، شکایت کردند. دادگاه عالی اسپانیا نیز به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه دستور مسدودکردن موقت تلگرام را صادر کرد.

براساس گزارش رویترز، دادگاه عالی اسپانیا موافقت کرد تا زمانی که ادعاها درحال بررسی است، سرویس‌های تلگرام در اسپانیا را مسدود کند. این دادگاه می‌گوید مسئولیت مسدودکردن خدمات تلگرام برعهده شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات موبایل و اپراتورها خواهد بود.

چرا تلگرام در اسپانیا مسدود شده است؟

چند رسانه اصلی اسپانیا از جمله EGEDA و Telefonica از تگلرام شکایت کرده‌اند چراکه این پیام‌رسان به کاربران اجازه می‌دهد محتوای آن‌ها را بدون اجازه آپلود کنند. دادگاه اسپانیا نیز از تلگرام خواسته تا اطلاعات خاصی را در چهارچوب این پرونده ارسال کند. بعد از اینکه تلگرام به درخواست‌های این دادگاه پاسخ نداد، قاضی دستور مسدودشدن آن را صادر کرد. به گفته منابع قانونی، این امر موقتی است و تنها چند روز ادامه خواهد داشت.

باتوجه به اینکه مسئولیت این مسدودسازی برعهده اپراتورها است، اکنون بسته به اپراتور ممکن است برخی کاربران بتوانند وارد این اپلیکیشن شوند. بسیاری از کاربران این پلتفرم نیز از تصمیم دادگاه عالی انتقاد کرده‌اند. بااین‌حال، قاضی گفته است که تصمیم او برپایه عدم همکاری تلگرام گرفته شده است.

تلگرام یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان است که در مجموع حدود 900 میلیون کاربر دارد. در اسپانیا، طبق آخرین داده‌های موجود، بالغ بر 8 میلیون کاربر، یعنی تقریباً 18 درصد از کل جمعیت این کشور از تلگرام استفاده می‌کنند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت