» تکنولوژی » امروز در فضا: انتشار یافته‌های فضاپیمای انتگرال
امروز در فضا: انتشار یافته‌های فضاپیمای انتگرال
تکنولوژی

امروز در فضا: انتشار یافته‌های فضاپیمای انتگرال

1403-03-04 001,151

24 مارس 2003، دانشمندانی که روی مأموریت «انتگرال» کار می‌کردند، یافته‌های خود را در یک کنفرانس مطبوعاتی، در انجمن نجوم آمریکا در «کوه ترمبلانت»، کانادا مورد بحث قرار دادند.

آنها اعلام کردند که ماهواره انتگرال درحال شناسایی منبع انفجارهای پرتو گاما با سرعت تقریباً یک در روز است و توانسته‌ منبع این انفجارهای مرموز را شکار کند.

انتگرال

انتگرال که در اکتبر 2002 راه‌اندازی شد، چهار انفجار را در چهار ماه فعالیتش، درست در میانه میدان دید خود ثبت کرده بود. چنین مشاهدات دقیقی چشم‌انداز قابل‌توجهی از انفجارهای پرتو گاما را در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.

این انفجارها به‌طور تصادفی رخ می‌دهند، در عرض چند ثانیه محو می‌شوند و درعین‌حال با شدت میلیون‌ها میلیون خورشید می‌درخشند.

حساسیت بالا و دقت ابزارهای انتگرال به آن امکان داد تا این اجرام آسمانی را شناسایی کند. درحالی‌که تلسکوپ‌های دیگر، برای بیش از سی سال، چیزی جز مه مرموز و تصویر تار از پرتوهای گاما ندیده بودند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت