» تکنولوژی » انویدیا ظاهراً روی جایگزین کردن پرستاران با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو
انویدیا ظاهراً روی جایگزین کردن پرستاران با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو
تکنولوژی

انویدیا ظاهراً روی جایگزین کردن پرستاران با هوش مصنوعی کار می‌کند + ویدیو

1403-03-30 00855

شرکت انویدیا رسماً از یک همکاری جدید با شرکتی موسوم به Hippocratic AI خبر داد که ظاهراً می‌تواند از طریق دستیارهای هوش مصنوعی، جایگزینی برای پرستاران انسانی فراهم کند. هزینه استفاده از این هوش مصنوعی پرستار فقط ساعتی 9 دلار است، درحالی که بهره‌گیری از خدمات پرستاران انسانی ساعتی 90 دلار هزینه برمی‌دارد.

در بیانیه مطبوعاتی منتشرشده، شرکت Hippocratic AI بخشی از هدف این پروژه را کمک به کاهش مشکل کمبود نیرو در بخش درمان دانسته است. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که این هوش مصنوعی که با کمک انویدیا ارائه می‌شود، کار تشخیصی انجام نخواهد داد و در عوض کارهای کم‌ریسکی را انجام می‌دهد که از طریق تماس ویدیویی قابل انجام‌اند.

دموی عملکرد هوش مصنوعی پرستار Hippocratic AI و انویدیا

انویدیا با انتشار ویدیویی نشان داده است که این سازوکار در عمل تقریباً به چه صورت خواهد بود. در این ویدیو فردی که ظاهراً جراحی آپاندیس انجام داده است از هوش مصنوعی درباره مصرف آنتی‌بیوتیک و روش‌های بهبودی سریع‌تر سؤال می‌پرسد و جواب‌های قابل قبولی دریافت می‌کند.

Hippocratic AI ادعا می‌کند که براساس تحقیق خود این شرکت، دستیارهای هوش مصنوعی به‌طور کلی در اکثر دسته‌بندی‌ها عملکردی بهتر از همتایان انسانی خود داشته‌اند. در وب‌سایت Hippocratic AI آمده است: «با هوش مصنوعی مولد، هزینه فزاینده دسترسی به درمان و مداخلات پزشکی به سمت صفر میل می‌کند.» این شرکت باور دارد که مدل‌های زبانی تنها روش مقیاس‌پذیر برای ازبین‌بردن شکاف میان تقاضا برای نیروی انسانی در بخش درمان و فقدان نیروی کافی در این حوزه است.

نکته عجیب این‌جاست که Hippocratic AI به‌طور مستقیم اعلام می‌کند که جایگزینی پرستاران انسانی از طریق هوش مصنوعی نه یکی از باگ‌های این پروژه، بلکه یکی از ویژگی‌های آن است.

همکاری Hippocratic AI و انویدیا در کنفرانس GTC تیم تراشه‌ساز سبز اعلام شد. این شرکت پیش‌تر در این رویداد از قوی‌ترین تراشه هوش مصنوعی جهان یعنی Blackwell B200 نیز با 208 میلیارد ترانزیستور رونمایی کرده بود.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت