» تکنولوژی » ایلان ماسک می‌گوید پست‌های او به وضعیت مالی ایکس آسیب زده است
ایلان ماسک می‌گوید پست‌های او به وضعیت مالی ایکس آسیب زده است
تکنولوژی

ایلان ماسک می‌گوید پست‌های او به وضعیت مالی ایکس آسیب زده است

1403-03-19 001,139

ایلان ماسک در اظهاراتش در یک پرونده دادگاهی اذعان کرد که پست‌هایش در ایکس بیشتر از اینکه از نظر مالی به این شبکه اجتماعی کمک کرده باشد، به آن آسیب زده است. او در این پرونده به تهمت و افترا علیه یک جوان 22 ساله متهم شده است.

براساس گزارشی که هافینگتون پست از اظهارات ایلان ماسک در دادگاه منتشر کرده، از مالک ایکس درباره نقل‌قولی در کتاب زندگی‌نامه‌اش سؤال پرسیده شده است؛ او گفته بود که تاکنون با حرف‌هایش بارها به خود آسیب زده است. ماسک دراین‌باره توضیح داد: «من احتمالاً بیشتر از آنکه به وضع مالی شرکت کمک کرده باشم، به آن آسیب زده‌ام.»

بااین‌حال، او تأکید کرد که محتوای پست‌هایش را با توجه به منافع مالی خود تنظیم نمی‌کند و درعوض به‌دنبال انتشار موضوعاتی است که برای عموم جالب، مهم یا سرگرم‌کننده تلقی می‌شوند. وکیل ماسک بارها تلاش کرده بود که رونوشت اظهارات او در دادگاه محرمانه باقی بماند، اما قاضی با درخواست او مخالفت کرد.

ایلان ماسک چرا به دادگاه رفته است؟

ایلان ماسک در این پرونده با شکایت اعاده حیثیت جوانی به‌ نام «بن برودی» مواجه شده است که ادعا می‌کند مالک ایکس مروج نظریه‌های توطئه علیه او بوده است. برودی می‌گوید ماسک به غلط او را در کشمکشی میان گروه‌های راست افراطی در ایالت اورگان آمریکا دخیل دانسته است.

در آن درگیری‌ها شخصی حضور داشت که از نظر ظاهری شبیه به برودی بود. این اتفاق باعث شد برخی افراد در این شبکه اجتماعی مدعی شوند که این کشمکش ساختگی و برودی مأمور مخفی دولت است. ماسک نیز در این مباحثه حاضر شد و ظاهراً موافق بود که این درگیری یک حادثه ساختگی بوده است. مالک ایکس درنهایت به یکی از این پست‌ها که حاوی ویدیویی از این درگیری‌ها بود پاسخ داد و گفت برودی هم بخشی از این عملیات ساختگی بوده است.

وکیل برودی می‌گوید با توجه به مخاطبان پرشمار اکانت ماسک، پست او توسط میلیون‌ها نفر دیده شده و به آبروی این جوان 22 ساله آسیب زده است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت