» تکنولوژی » با قدرت از خود دفاع می‌کنیم
با قدرت از خود دفاع می‌کنیم
تکنولوژی

با قدرت از خود دفاع می‌کنیم

1403-03-01 00701

روز گذشته، وزارت دادگستری ایالات‌متحده آمریکا (DOJ) با شکایت از اپل، غول فناوری را به انحصارگرایی در بازار گوشی‌های هوشمند متهم کرد. حالا کوپرتینویی‌ها در بیانیه‌ای با این اتهام مخالفت کرده‌اند و می‌گویند که این شکایت، ویژگی‌های مهم آیفون را به خطر می‌اندازد.

براساس گزارش تک‌کرانچ، اپل این اتهام را نادرست خوانده است و می‌گوید که شکایت وزارت دادگستری باعث می‌شود تا تمام ویژگی‌های اکوسیستم موبایل یکپارچه آن که مشتریان غول فناوری برای آن‌ها ارزش قائل هستند، از بین بروند. در این شکایت ادعا شده‌ که اپل به‌طور گزینشی محدویت‌های قراردادی برای توسعه‌دهندگان اعمال می‌کند و راه‌های حیاتی دسترسی به گوشی‌ها را به‌‌عنوان راهی برای جلوگیری از ایجاد رقابت در بازار، می‌بندد.

اعتراض اپل به شکایت وزارت دادگستری

اپل در بیانیه خود به TechCrunch می‌گوید:

«این شکایت ما و تمام اصولی که باعث می‌شود محصولات اپل در بازارهای رقابتی متمایز باشند را تهدید می‌کند. در صورت موفقیت‌آمیز‌بودن، [شکایت] توانایی ما برای ایجاد فناوری که مردم از اپل انتظار دارند را مختلف می‌کند – جایی که سخت‌افزار، نرم‌افزار و سرویس‌ها با یکدیگر در تلاقی هستند. ما معتقدیم که این شکایت از نظر حقایق و قانون اشتباه است و به شدت در برابر آن دفاع خواهیم کرد.»

استدلال گسترده‌تری که اپل آن را مطرح کرده، این است که شکایت DOJ تجربه‌ای که مصرف‌کنندگان برای آن ارزش قائل هستند را هدف قرار می‌دهد که باعث می‌شود در وهله اول، گوشی‌های آیفون را به دستگاه‌های اندرویدی ترجیح دهند.

این شکایت که توسط وزارت دادگستری و 16 دادستان کل ایالت تنظیم شده است، غول سازنده آیفون را به استفاده از رویکردهای ضدرقابتی در دو بازار («گوشی‌های هوشمند عملکردی» و «گوشی‌های هوشمند آمریکایی») متهم می‌کند. همچنین در آن ادعا شده که اپل به‌ترتیب بیش از 70 درصد از بازار اول و بیش از 65 درصد از بازار دوم را به خود اختصاص داده است.

اپل در یک جلسه توجیهی با خبرنگاران، این تعاریف را رد کرد و گفت که حدود 20 درصد سهم بازار جهانی گوشی‌های آیفون تنها تعریف منطقی است که وجود دارد. نمایندگان اپل همچنین ادعا کرده‌اند که پرونده وزارت دادگستری در طول چهار سالی که در حال تدوین است، چندین بار تغییر پیدا کرده و این شرکت در طول سال‌ها، دسترسی به iOS را افزایش داده است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت