» تکنولوژی » بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025
بررسی بودجه ۸۹۵ میلیارد دلاری ارتش آمریکا در سال ۲۰۲۵؛ خریدهای نظامی هر بخش
تکنولوژی

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025

1403-03-01 00723

دولت جو بایدن بودجه دفاعی پیشنهادی سال ۲۰۲۵ خود را منتشر کرده است. این بودجه که در مجموع ۸۹۵ میلیارد دلار است، شامل ۱۶۷.۵ میلیارد دلار برای خرید سلاح ها و تجهیزات جدید می شود. در حالی که این رقم تفاوت چندانی با رقم سال قبل ندارد، اگر تورم را لحاظ کنید، بدین معناست که هواپیماها، کشتی ها و دیگر سلاح های جدید کمتری خریداری خواهد شد.

بودجه درخواستی دولت ایالات متحده برای وزارت دفاع در سال ۲۰۲۵ ، مجموع رقمی است که پنتاگون فکر می کند برای سال کاری ۲۰۲۵ به آن نیاز دارد. این بودجه شامل کل هزینه هاست؛ از سلامت تا حقوق سربازان و گلوله ها، موشک ها و بمب افکن ها. همچنین این بودجه شامل هزینه های تحقیق و توسعه و تست ها و ارزیابی های سلاح های جدید نیز می شود.

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025ًَ

درخواست بودجه به شکل اتوماتیک رخ نمی دهد. وقتی که درخواست بودجه منتشر شد، کنگره آن را بررسی خواهد کرد و سنا و مجلس نمایندگان خواستار یک سری تغییرات در آن خواهند شد. رییس جمهور و کنگره بارها با هم مذاکره می کنند، برخی برنامه ها و بودجه هایشان را کم و زیاد خواهند کرد، در شرایطی که دو طرف بر اساس اولویت های مشابه و گاهی متضاد با هم مذاکره می کنند. بودجه نهایی ممکن است بزرگ تر یا کوچک تر از مبلغ درخواستی رییس جمهور باشد. با این اطلاعات، بیایید به چیزهایی که دولت بایدن از بودجه نظامی سال ۲۰۲۵ برای هر یک از بخش های ارتش این کشور می خواهد نگاهی بیندازیم.

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025ًَ

نیروی زمینی

دولت بایدن مبلغ ۱۸۵.۵ میلیارد دلار برای نیروی زمینی درخواست کرده است که ۶۰۰ میلیون دلار بیش از سال ۲۰۲۴ است. نرخ تورم ۳.۲ درصدی در سال گذشته باعث می شود که این رقم در عمل کمتر از سال گذشته باشد که ۱۷۹.۹ میلیارد دلار بود.

بر اساس بودجه درخواستی بایدن، نیروی زمینی ارتش ایالات متحده ۳۱ فروند هلیکوپتر AH-64E Apache Guardian و ۲۴ فروند هلیکوپتر تهاجمی UH-60M Blackhawk همراه با ۱۰ فروند هلیکوپتر ترابری جدید CH-47 Chinook دریافت خواهد کرد. همچنین این نیرو، ۲۳۰ موشک نقطه زن جدید موسوم به Precision Strike Missiles (PrSM)، و ۲۳۰ فروند موشک ضد موشک بالستیک Patriot PAC-3 MSE همراه با ۹۳۰ موشک جدید جاولین بدست می آورد.

نیروی زمینی دیگر خریدی برای موشک های ضد تانک هلفایر نخواهد داشت و به سمت خرید سلاح جدید موسوم به Joint Air to Ground Missile (JAGM) خواهد رفت، اما در سال ۲۰۲۵ تنها ۲۳ فروند از این موشک ها را خواهد خرید. تنها ۱۰ کامیون راکت های HIMARS در بودجه سال ۲۰۲۵ نیروی زمینی ارتش ایالات متحده وجود دارد، راکت هایی که در اوکراین بسیار موفق بوده اند. همچنین ۱۰ سلاح هایپرسونیک برد بلند جدید نیز در این بودجه برای نیروی زمینی دیده می شود.

خودروهای رزمی شامل ۸۱ دستگاه زره پوش AMPV، همراه با ۳۳ دستگاه توپ تهاجمی M10 Booker و ۲۸ دستگاه پل تهاجمی مشترک و البته پول کافی برای خرید ۳۰ دستگاه تانک M1 Abrams با تازه ترین استاندارد M1A2SepV3 نیز در این بودجه دیده می شود. در مورد سلاح های پیاده نظامی، بودجه درخواستی دولت بایدن شامل بودجه برای مسلسل های سنگین M2، لانچرهای نارنجک انداز M320، تفنگ های اسنایپری دقیق و نسل جدید سلاح انفرادی که جایگزین مسلسل M249 SAW می شود، خشاب و سلاح دفاعی شخصی جدید شبیه توپ زیردریایی می شود.

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025ًَ

نیروی دریایی و تفنگداران ویژه

بودجه درخواستی برای نیروهای دریایی و تفنگداران ویژه به شکلی تاریخی بزرگ تر از نیروی زمینی است و امسال به ۲۵۷.۶ میلیارد دلار رسیده است. این عدد تقریباً مساوی با بودجه درخواستی سال گذشته است، حتی وقتی تورم را در نظر می گیریم. دولت بایدن ۱۳ فروند جنگنده F-35C (نسخه مستقر روی ناو هواپیمابر جنگنده اف-۳۵) را دریافت کرده که کمتر از ۱۹ فروند درخواستی در سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ است. همچنین این بودجه خواستار ۱۳ فروند جنگنده F-35B (نسخه مخصوص تفنگداران ویژه دریایی) شده است که باز هم از سال های قبل کمتر است. علاوه بر این، این بودجه خواستار خرید ۱۹ فروند هلیکوپتر ترابری سنگین جدید CH-53K King Stallion شده که بسیار بیشتر از سال های قبل است و تعدادی پهپاد سوخت رسان جدید MQ-25A Stingray نیز درخواست شده که همان ۳ فروند درخواستی سال قبل است.

تولید جنگنده های F/A-18E/F Super Hornet که برای ۲۴ سال متوالی ادامه داشته، احتمالاً به پایان خواهد رسید، دستکم برای نیروی دریایی ایالات متحده. این دومین سالی است که نیروی دریایی هزینه های برای سوپر هورنت ها پرداخت نمی کند، در شرایطی که این سرویس توجه خود را به سمت اف-۳۵ و نسخه خود از جنگنده جدید برتری هوایی معطوف کرده است.

بودجه کشتی های جنگی بسیار کوچک است، و تنها بودجه برای خرید ۶ کشتی جدید درخواست شده است. نیروی دریایی تنها یک زیردریایی تهاجمی هسته ای کلاس ویرجینیا (که یک فروند کمتر از سال گذشته است)، دو ناوشکن کلاس بورک (کمتر از سه فروند در سال ۲۰۲۳)، یک ناوچه کلاس Constellation، یک پلتفرم عرشه پیاده سازی کلاس سن آنتونیو و یک کشتی سایز متوسط مخصوص پیاده کردن نیروها در ساحل درخواست کرده است. در این میان، این سرویس می خواهد که ۱۹ کشتی را که اکنون در سرویس هستند بازنشسته کند، از جمله سه فروند کشتی که کمتر از ۱۰ سال سن دارند: USNS Spearhead, USNS Millinocket, and USNS John Glenn.

درخواست نیروهای تفنگدار ویژه دریایی شامل ۱۰۴ خودرو تهاجمی آبی خاکی جدید، ۲۲ فروند موشک کروز تاماهاک و ۹۰ موشک ضد کشتی Naval Strike است. تفنگداران ویژه دریایی همچنین ۶۷۲ خودرو تاکتیکی سبک دریافت خواهد کرد که جایگزین هاموی ها خواهند شد.

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025ًَ

نیروی هوایی

بودجه درخواستی بایدن برای نیروی هوایی به بیش از ۲۶۲.۶ میلیارد دلار می رسد، کمی بالاتر از بودجه های درخواستی قبلی، حتی با احتساب تورم. بر اساس این بودجه درخواستی، این سرویس ۴۲ فروند F-35A دریافت خواهد کرد تا جایگزین جت های جنگنده اف-۱۶ نماید که کمتر از تعداد ۴۸ فروند درخواستی در سال ۲۰۲۴ است. همچنین نیروی هوایی ۱۸ فروند جنگنده تهاجمی جدید F-15EX Super Eagle (تازه ترین نسخه این جنگنده مشهور)، ۱۵ فروند هواپیمای سوخت رسان KC-46A Pegasus، و ۷ فروند جت آموزشی سوپرسونیک T-7A Red Hawk در کنار ۸ فروند هلیکوپتر MH-139A Grey Wolf دریافت خواهد کرد. علاوه بر این ها، نیروی هوایی ۱۲ پرنده نظامی جدید Armed Overwatch دریافت خواهد کرد که یک پرنده تهاجمی توربوپراپ است و هدف از آن پشتیبانی از نیروهای ویژه در میدان نبرد است.

موشک ها بخش بزرگی از بودجه درخواستی بایدن برای نیروی هوایی ارتش را به خود اختصاص می دهند. این سرویس درخواست ۵۵۰ فروند موشک جدید هوا به سطح استندآف (JASSM) را کرده است، موشک کروز تهاجمی پنهانکار جدیدی برای اهداف زمینی که در سال ۲۰۱۸ در حمله به سایت های سلاح های شیمیایی در سوریه به کار گرفته شد. همچنین این نیرو خواستار ۵۰ فروند موشک جدید Joint Strike، در کنار ۱۱۵ فروند موشک ضد کشتی برد بلند که نسخه ضد کشتی JASSM است، ۱۴۷ فروند موشک هوا به هوای AIM-9X Sidewinder و ۴۶۲ فروند موشک هوا به هوای AMRAAM شده است. نیروی هوایی همچنین بیش از ۱۴۰۰ بمب با قطر کوچک، نسخه گلایدری برد بلندتز بمب هدایت جی پی اس JDAM و ۱۵۰۰ فروند JDAM دریافت خواهد کرد.

بررسی بودجه نظامی آمریکا در سال 2025ًَ

سلاح های هسته ای و دفاع موشکی

سلاح های هسته ای بخش بزرگی از بودجه نظامی آمریکا در سال ۲۰۲۵ را به خود اختصاص می دهند. پنتاگون ۴۹.۲ میلیارد دلار برای پشتیبانی از دارایی های هسته ای خود درخواست کرده که شامل تولید بمب افکن های جدید B-21 Raider، نوسازی موشک های زیردریایی پرتاب Trident II D-5، توسعه موشک بالستیک قاره پیمای جدید و تامین هزینه ساخت زیردریایی های موشکی کلاس کلمبیا است.

همچنین بودجه درخواستی دولت بایدن، ۲۸.۴ میلیارد دلار را به دفاع موشکی، شامل رهگیرهای جدید زمین پایه که هدف آن ها دفاع از کشور در مقابل حملات موشکی محدود است، سیستم های جدید هشدار اولیه، سیستم های کنترل و فرماندهی دفاع هوایی جدید و سیستم های دفاع موشکی در جزیره گوآم است که در صورت وقوع جنگ به شدت مورد حمله موشکی و پهپادی چین قرار خواهد گرفت.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت