» تکنولوژی » خدمات پلیس راهور در قالب مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک برون‌سپاری می‌شود
خدمات پلیس راهور در قالب مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک برون‌سپاری می‌شود
تکنولوژی

خدمات پلیس راهور در قالب مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک برون‌سپاری می‌شود

1403-04-03 001,392

«سردار تیمور حسینی»، رئیس پلیس راهور فراجا، از برون‌سپاری برخی امور و خدمات پلیس راهور در قالب مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک خبر داد. پلیس راهور تصمیم دارد این برنامه را طی سال 1403 اجرایی کند. این مؤسسات زیر نظر پلیس راهور برخی خدمات ترافیکی را ارائه خواهند کرد.

البته فعالیت مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک تنها در پس‌زمینه و به صورت نرم‌افزاری خواهد بود. این مؤسسات ارتباط نزدیک و چهره به چهره با شهروندان نخواهند داشت. نحوه فعالیت این نیروها همانند پلیس نیست، ازاین‌رو جلوی شهروندان را نمی‌گیرند و برای آن‌ها جریمه ثبت نمی‌کنند. وظیفه اصلی این مؤسسات پیمانکاری، راه‌اندازی و مدیریت سامانه‌های هوشمند برای ثبت تخلفات و اعلام به پلیس است.

توضیح نحوه فعالیت مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک از زبان رئیس پلیس راهور

سردار حسینی در توضیح نحوه فعالیت مؤسسات خدمات هوشمند ترافیک، این‌چنین گفت: «در نظر داریم که در سال جدید بخش قابل‌توجهی از خدمات پلیس راهور، به‌خصوص درزمینه ثبت تخلفات رانندگی را به این مؤسسات واگذار کنیم، به‌نحوی که قرار است این مؤسسات با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و نه به‌صورت دستی، در محدوده‌های جغرافیایی مشخصی که ارائه خدمات ترافیکی در آن محدوده‌ها به آن‌ها واگذار خواهد شد، با مجوز پلیس راهور نسبت به کنترل تخلفات رانندگی اقدام کنند.»

موسسات خدمات هوشمند ترافیک

او در ادامه افزود: «شرکت‌هایی که توانایی فنی نصب و استفاده از تجهیزات الکترونیکی موردنیاز برای کنترل هوشمند ترافیک را داشته باشند، از نظر پلیس راهور صلاحیت فنی لازم برای انجام این کار را دارند؛ البته با توجه به اینکه این شرکت‌ها قرار است در ارائه خدمات انتظامی به پلیس راهنمایی و رانندگی کمک کنند، صلاحیت آن‌ها باید توسط سایر نهاد‌های ذی‌ربط نیز تأیید شود.»

موضوع برون‌سپاری خدمات اعمال جرایم رانندگی توسط پلیس راهور به مؤسسات خصوصی زمانی اجرایی خواهد شد که آیین‌نامه مربوط به آن توسط پلیس تکمیل شود. پس از تکمیل آیین‌نامه، این موضوع باید به تصویب هیئت دولت برسد. رئیس پلیس راهور امیدوار است این اتفاق در سال 1403 رخ دهد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت