» تکنولوژی » در هفته مقداری کتامین مصرف می‌کنم
در هفته مقداری کتامین مصرف می‌کنم
تکنولوژی

در هفته مقداری کتامین مصرف می‌کنم

1403-03-28 00916

چند ماه قبل، در گزارشی گفته شده بود که ایلان ماسک برای درمان افسردگی خود داروی کتامین مصرف می‌کند و حالا مدیرعامل تسلا درباره این موضوع توضیحات بیشتری ارائه کرده و گفته است که هر هفته مقدار کمی کتامین مصرف می‌کند.

مالک شبکه اجتماعی ایکس در مصاحبه‌ای با «دان لمن» گفت که «مقدار کمی کتامین در هر هفته یا چیزی شبیه به آن» مصرف می‌کند. البته او به این موضوع هم اشاره کرد که در برخی هفته‌ها نیز از این ماده استفاده نمی‌کند.

توضیحات ایلان ماسک درباره مصرف کتامین

ماسک در ادامه صحبت‌های خود گفت زمانی از کتامین استفاده می‌کند که «حالت شیمیایی منفی» در مغرش «مانند افسردگی» وجود داشته باشد. هرچند او در ادامه توضیح داد که عقیده دارد به «افسردگی کلی و بلندمدت» مبتلا نیست.

ماسک ماه آگوست با انتشار پستی در ایکس نوشت که برای مصرف کتامین از نسخه پزشکی استفاده می‌کند. او در پست خود گفته بود که مصرف «به ندرت» کتامین «گزینه بسیار بهتری» نسبت به مصرف داروی ضد افسردگی SSRI است.

لِمون حتی در بخشی از مصاحبه خود، درباره سوءمصرف کتامین از ایلان ماسک سؤال کرد و او پاسخ داد:

«من این‌طور فکر نمی‌کنم. اگر بیش از حد کتامین استفاده کنید، واقعاً نمی‌توانید کار کنید و من کارهای زیادی دارم.»

لِمون، مجری سابق CNN، همچنین از ماسک پرسید که نمی‌ترسد استفاده از کتامین بر قراردادهایی که شرکت‌هایش مانند اسپیس‌ایکس با سازمان‌های دولتی امضا می‌کند، تأثیر بگذارد. ماسک در پاسخ گفت:

«از دیدگاه وال استریت، مهم پیاده‌سازی است. آیا برای سرمایه‌گذاران ارزش ایجاد می‌کنید؟ تسلا تقریباً به‌اندازه مجموع بقیه صنعت خودرو ارزش دارد، از هیچ، بنابراین همه‌چیز بسیار خوب است. همان‌طور که اشاره کردم، سال گذشته پرفروش‌ترین خودروی روی زمین را داشتیم.»

بنیاد الکل و مواد مخدر از کتامین به‌عنوان یک بیهوش‌کننده یاد می‌کند که می‌تواند بر حواس بینایی و شنوایی انسان تأثیرگذار باشد و باعث «جدایی او از واقعیت» می‌شود. برخی از افراد نیز در اشکال مختلفی ازجمله پودر، مایع یا قرص از آن به‌صورت غیرقانونی در مهمانی‌ها استفاده می‌کنند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت