» تکنولوژی » دولت آمریکا از اپل شکایت کرد!
دولت آمریکا از اپل شکایت کرد!
تکنولوژی

دولت آمریکا از اپل شکایت کرد!

1403-03-30 00821

وزارت دادگستری ایالات‌متحده آمریکا اپل را به انحصارگرایی در بازار گوشی‌های هوشمند متهم کرد. وزارت دادگستری آمریکا به‌همراه ۱۶ دادستان کل ایالت و ناحیه این کشور، در شکایت خود اپل را به افزایش هزینه‌ها و قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان به بهای وابستگی بیشتر کاربران به گوشی‌های خود متهم کرده‌‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا و دادستان‌ها در این شکایت مدعی شده‌اند که اپل به‌طور گزینشی محدویت‌های قراردادی برای توسعه‌دهندگان اعمال می‌کند و راه‌های حیاتی دسترسی به گوشی‌ها را به‌‌عنوان راهی برای جلوگیری از ایجاد رقابت در بازار، می‌بندد.

شکایت دولت آمریکا از اپل

دولت آمریکا می‌گوید اپل از چندین راه ازجمله اختلال در سوپراپلیکیشن‌ها، مسدودکردن برنامه‌های استریم ابری برای بازی‌های ویدیویی، کاهش کیفیت پیام‌رسانی میان آیفون و پلتفرم‌های رقیب مانند اندروید و محدودکردن عملکرد ساعت‌های هوشمند برندهای مختلف در هنگام کار با آیفون، این انحصار را در بازار حفظ می‌کند.

سخنگوی اپل، «فرد ساینز»، در بیانیه‌ای گفته است که این شکایت ماهیت اپل و اصولی که محصولات اپل را در بازارهای رقابتی متمایز می‌‌کنند، تهدید می‌کند. به باور ساینز، اگر این شکایت موفقیت‌آمیز باشد، توانایی اپل برای خلق فناوری که مردم از این شرکت انتظار دارند، مختل می‌شود. ساینز همچنین گفته که اپل از خود در برابر این شکایت دفاع خواهد کرد.

کوپرتینویی‌ها دومین غول فناوری محسوب می‌‌شوند که وزارت دادگستری آمریکا در سال‌های اخیر از آن شکایت می‌کند. پیش‌ازاین، وزارت دادگستری آمریکا با دو پرونده از گوگل شکایت کرده بود. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که توسعه‌دهندگان اپ و بازی ازجمله اپیک گیمز در سال‌های اخیر به‌خاطر پلتفرم بسته و سیاست‌های مبهم از اپل شاکی بوده‌اند. باید منتظر ماند و دید نتیجه این شکایت چه می‌شود.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت