» تکنولوژی » سامسونگ روی توسعه ماژول دوربین «ضدآب» کار می‌کند
سامسونگ روی توسعه ماژول دوربین «ضدآب» کار می‌کند
تکنولوژی

سامسونگ روی توسعه ماژول دوربین «ضدآب» کار می‌کند

1403-03-28 00993

سامسونگ روی توسعه ماژول‌های جدید دوربین برای خودرو کار می‌‌کند که بهینه‌سازی شده‌اند. این ماژول‌های جدید دوربین نه تنها در برابر نفوذ آب مقاوم هستند، بلکه طول عمری 6 برابر بیشتر از مدل‌های فعلی دارند.

ماژول‌های جدید دوربین سامسونگ با هدف بهبود کیفیت تصویر در وسایل نقلیه می‌توانند کارایی‌های خوبی داشته باشند. این ماژول‌ها برای ویژگی‌های پیشرفته خودروهای خودران بسیار مؤثر هستند. هنگامی که حسگرهای دوربین به‌درستی کار نکنند، می‌تواند تصادف رخ بدهد.

ماژول‌های جدید دوربین سامسونگ چه ویژگی‌هایی دارند؟

وقتی ماژول‌ دوربین دربرابر نفوذ آب و همچنین گرد‌وغبار مقاوم باشد، می‌تواند قابلیت‌های خوبی ارائه دهد. برای مثال در خودروهای خودران که با ماژول‌های دوربین پیشرفته و ضدآب کار کنند، این موضوع منجر به بهبود کیفیت تصویر خواهد شد. «کواک هیونگ چان»، یکی از مهندسان سامسونگ می‌گوید این ماژول‌ها در شرایط مختلف آبو‌هوایی به‌خوبی عمل می‌کنند.

پوشش ضدآب اعمال شده روی ماژول‌ها در مقایسه با محصولات مشابه، باعث افزایش طول عمر لنز می‌شود. سامسونگ این پوشش را برای به حداکثر رساندن زوایای آب‌گریزی توسعه داده و آن را 1.5 برابر در برابر سایش ناشی از گردوغبار، خاک و خراش قوی‌تر کرده است. کواک همچنین می‌گوید این محصول در مقایسه با محصولات فعلی 6 برابر طول عمر بیشتری دارد.

از آنجایی که خودروها در دمای بسیار سرد نیز کار می‌کنند، سامسونگ فناوری گرمایش لنز را توسعه داده است که سریع‌تر از محصولات رقیب، یخ یا برف را در عرض یک دقیقه ذوب می‌کند. دوام ماژول نیز از طریق یک لنز هیبریدی که ترکیبی از استحکام لنزهای پلاستیکی و شیشه ای است، بهبودیافته است.

تقاضا برای ماژول‌های دوربین خودرو روبه‌افزایش است. خودروهای جدید معمولاً با چهار تا پنج دوربین عرضه می‌شوند و این تعداد در آینده به حداقل 20 عدد خواهد رسید. سامسونگ به‌دنبال این است که از این تقاضا استفاده کند و پیش‌بینی می‌کند که سهم ماژول‌های دوربین خودرو از 10 درصد در سال 2023 به 24 درصد تا سال 2025 افزایش یابد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت