» تکنولوژی » سیستم تلگرام برای دریافت رایگان سرویس پریمیوم یک کابوس امنیتی است!
سیستم تلگرام برای دریافت رایگان سرویس پریمیوم یک کابوس امنیتی است!
تکنولوژی

سیستم تلگرام برای دریافت رایگان سرویس پریمیوم یک کابوس امنیتی است!

1403-03-05 001,148

تلگرام یک سیستم جدید برای دریافت رایگان سرویس پریمیوم معرفی کرده است که می‌تواند دردسرهای زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد. این سیستم جدید از شماره تلفن شما برای ارسال پیامک‌های یک‌بارمصرف برای ورود دیگران به تلگرام استفاده می‌کند و در مقابل، به شما سرویس پریمیوم تعلق می‌گیرد. اما این سیستم می‌تواند ریسک‌های امنیتی زیادی داشته باشد.

این ویژگی در اختیار نسخه اندروید تلگرام در برخی کشورها قرار گرفته است. درصورتی‌که با سیستم رمز یک‌بارمصرف یا پویا (OTP) موافقت کنید، سرویس پریمیوم به‌طور رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد. این سرویس از طریق شماره شما حداکثر ۱۵۰ پیام OTP برای کاربرانی که می‌خواهند وارد حساب خود شوند، ارسال می‌کند.

هر ماه تعدادی از این پیام‌ها از طریق شماره شما ارسال می‌شود و در مقابل، اشتراک ماهانه پریمیوم دریافت می‌کنید. باید به این موضوع هم اشاره کرد که هزینه ارسال پیامک‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی، احتمالاً بر عهده کاربر خواهد بود؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد سرویس پریمیومی که تلگرام در اختیارتان قرار می‌دهد، کاملاً رایگان نخواهد بود.

سرویس جدید تلگرام می‌تواند خطرات امنیتی زیادی داشته باشد

تلگرام پریمیوم رایگان

اگرچه دریافت رایگان سرویس پریمیوم می‌تواند جذاب باشد، اما سیستم مدنظر تلگرام می‌تواند دردسرهای زیادی برای کاربران به‌همراه داشته باشد. مشکل اصلی این است که دریافت‌کننده پیامک می‌تواند شماره شما را ببیند؛ بنابراین احتمال ایجاد مزاحمت برای شما وجود دارد و البته تلگرام هم مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد:

«شما با این موضوع موافقت می‌کنید که تلگرام در قبال هرگونه مزاحمت، آزار یا آسیب ناشی از اقدامات ناخواسته، غیرمجاز و غیرقانونی کاربرانی که از طریق P2PL از شماره شما مطلع می‌شوند، مسئولیتی نخواهد داشت.»

زمانی که یک OTP از طریق شماره شما ارسال می‌شود، گیرنده شاید برای شما پیامک بفرستد. تلگرام به کاربران گفته است درصورتی‌که دریافت‌کننده OPT برای شما پیامک فرستاد، به آن پاسخ ندهید؛ اما مسلماً تلگرام نمی‌تواند کاربران را مجبور به انجام کاری کند.

با توجه به تمام مسائل، شرکت در این برنامه برای دریافت سرویس پریمیوم رایگان می‌تواند خطرات امنیتی زیادی برای کاربران داشته باشد و به‌نوعی به یک کابوس امنیتی برای آن‌ها تبدیل شود.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت