» تکنولوژی » شکایت اپل از مهندس سابق خود به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه
شکایت اپل از مهندس سابق خود به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه
تکنولوژی

شکایت اپل از مهندس سابق خود به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه

1403-03-08 00858

یکی از مهندسان سابق اپل به‌دلیل انتشار اطلاعات محرمانه اپل ازسوی این شرکت با شکایت مواجه شده است. به‌نظر می‌رسد که این مهندس اطلاعات گسترده‌ای از اپل ویژن پرو و سیستم‌عامل آن، یعنی VisionOS را به همراه اطلاعاتی از اپ Journal اپل پیش از رونمایی درز داده باشد. این اقدام «اندرو آد» سبب شده تا او به‌دردسر بزرگی بیفتد و شکایت اپل از این مهندس سابق پیگیری شود.

مهندس یا دشمن خونین؟ شکایت اپل با جدیت دنبال می‌شود

شکایت اپل

به‌نقل از The Verge، حدوداً ۱۰ روز پیش اپل برعلیه اندرو آود، مهندس سابق خود در دادگاه ایالتی کالیفرنیا شکایتی را تنظیم کرده است. به‌گفته اپل، آقای آد سیاست‌ها و خط مشی اپل برای حفظ اسرار تجاری را زیر پا گذاشته تا به اعتبار این برند صدمه بزند. ظاهراً این مهندس سابق برای مخالفت با محصولاتی که موافق تولید آن‌ها نبوده، اطلاعات مهم آن‌ها را لو می‌داده تا روند تولید آن‌ها را خدشه‌دار کند.

اپل مدارک زیادی را برعلیه اندرو آد ارائه داده است. به‌ادعای کوپرتینویی‌ها، آقای آد در کمتر از یک سال برای برقراری ارتباط با یکی از روزنامه‌نگاران وال استریت ژورنال بیش‌از ۱۴۰۰ پیام رد و بدل کرده است. همچنین او به روزنامه‌نگار دیگری از مجموعه The Information، حدود ده هزار پیام داده که همه این‌ها برای لو دادن ویژگی‌هایی از محصولات رونمایی نشده اپل بوده‌اند.

این پیام‌ها همگی به‌صورت رمزگذاری‌شده ردوبدل شده‌اند. احتمالاً برخی از اطلاعات فاش شده که در اینترنت منتشر شده نیز به‌دلیل همین ارتباطات با مهندس سابق اپل بوده‌اند. اندرو آد سال ۲۰۱۶ میلادی با هدف بهینه‌سازی شارژدهی باتری در iOS به اپل پیوست. وکلای اپل اظهار دارند که حضور در این بخش، امکان مطلع‌شدن از اطلاعات ده‌ها محصول حساس را به آقای آد داده است.

درنهایت اندرو آد پس از دو جلسه بازخواست توسط اپل، به لودادن اطلاعات حساس کوپرتینویی‌ها اعتراف کرد. او پس سه روز بعد توسط اپل اخراج شد. کوپرتینویی‌ها فعلاً درحال پیگیری این پرونده هستند و ظاهراً چیزی برای دفاع از مهندس سابق این شرکت وجود ندارد؛ بنابراین احتمالاً حکم سنگینی به اندرو آد تحمیل خواهد شد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت