» تکنولوژی » فکر می‌کردم ایلان ماسک با OpenAI همدلی بیشتری داشته باشد
فکر می‌کردم ایلان ماسک با OpenAI همدلی بیشتری داشته باشد
تکنولوژی

فکر می‌کردم ایلان ماسک با OpenAI همدلی بیشتری داشته باشد

1403-03-29 00943

«سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، با حضور در پادکستی درباره موضوعات مختلف ازجمله شکایت اخیر «ایلان ماسک» صحبت کرد. آلتمن می‌گوید که انتظار داشت ایلان ماسک همدلی بیشتری با رؤیاهای OpenAI داشته باشد. ماسک گفته است که این شرکت از هدف اولیه خود یعنی متن‌باز بودن دور شده و باید اسم آن را ClosedAI گذاشت. آلتمن نیز گفته است اگر می‌توانست به گذشته برگردد، نام دیگری برای OpenAI انتخاب می‌کرد.

سم آلتمن با حضور در پادکست لکس فریدمن گفت که انتظار همدلی بیشتری از ایلان ماسک برای رؤیاهای OpenAI داشته است. او می‌گوید:

«مدت زیادی نمی‌گذرد که ایلان دیوانه‌وار درباره پرتاب موشک صحبت می‌کرد درحالی که مردم به این فکر می‌خندیدند، بنابراین فکر می‌کردم او همدلی بیشتری با این موضوع [رؤیاهای OpenAI] داشته باشد.»

ایلان ماسک در شکایت خود از این شرکت که خود به تأسیس آن کمک کرده، ادعا می‌کند که OpenAI از هدف و مأموریت غیرانتفاعی خود دور شده و برای مثال کد منبع مدل‌های هوش مصنوعی آن بسته است.

مشاجره ایلان ماسک و سم آلتمن برای OpenAI

ایلان ماسک مدتی پیش در پستی نوشت که اگر OpenAI نام خود را به ClosedAI تغییر دهد، از شکایت خود منصرف می‌شود. آلتمن حالا در این پادکست گفته است که چنین رفتارهایی برای یک فرد سازنده مناسب نیست. البته او می‌گوید که به ایلان ماسک به عنوان یکی از سازندگان بزرگ حال‌حاضر دنیا احترام می‌گذارد.

آلتمن درباره نام OpenAI نیز صحبت‌هایی داشته است. او می‌گوید که اگر بتواند به گذشته برگردد، نام دیگری برای OpenAI انتخاب خواهد کرد. به‌نظر او، این نام ممکن است برای یک شرکت هوش مصنوعی مناسب نباشد. همچنین اگرچه فناوری این شرکت ممکن است کاملاً متن‌باز نباشد، اما به شیوه‌های دیگری می‌توان آن را باز تلقی کرد.

همچنین آلتمن می‌گوید که وقتی این استارتاپ تازه شروع به کار کرده بود، او و همکارانش کاملاً نمی‌دانستند که کار آن‌ها قرار است به چه چیزی منتهی شود. آن‌ها فقط با این فکر شروع به کار کردند که می‌خواستند یک آزمایشگاه تحقیقاتی داشته باشند و هیچ ایده‌ای درباره اینکه این فناوری قرار است چگونه پیش برود، نداشتند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت