» تکنولوژی » مجلس آمریکا لایحه‌ای برای جلوگیری از فروش اطلاعات‌ حساس به ایران، چین، روسیه و کره‌ شمالی تصویب کرد
مجلس آمریکا لایحه‌ای برای جلوگیری از فروش اطلاعات‌ حساس به ایران، چین، روسیه و کره‌ شمالی تصویب کرد
تکنولوژی

مجلس آمریکا لایحه‌ای برای جلوگیری از فروش اطلاعات‌ حساس به ایران، چین، روسیه و کره‌ شمالی تصویب کرد

1403-03-30 00853

ماه گذشته مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که شرکت چینی بایت‌دنس (Bytedance) را به فروش تیک‌تاک مجبور می‌کند و درغیر این صورت، از توزیع این اپلیکیشن در اپ استورها جلوگیری به‌عمل خواهد آمد. حالا لایحه دیگری توسط نمایندگان مجلس آمریکا تصویب شده که هدف آن محافظت از داده‌های آمریکایی‌ها در برابر کشورهایی مانند ایران و چین است.

براساس گزارش ورج، این لایحه که «قانون حفاظت از داده‌های آمریکایی‌ها در برابر برخی کشورها» یا HR 7520 نام دارد، کارگزاران داده را از فروش اطلاعات شخصی آمریکایی‌ها به کشورهایی مانند چین، روسیه، کره شمالی و ایران منع می‌کند.

در صورتی که مشخص شود، کارگزاران اطلاعات حساسی مانند داده‌های مکانی یا سلامت را به این کشورها فروخته‌اند، آن‌ها از سوی کمیسیون تجارت فدرال با جریمه‌هایی روبرو خواهند شد. نکته قابل‌ذکر دیگر اینکه تمام 414 قانونگذار مجلس آمریکا به این لایحه رای مثبت داده‌اند. قانونگذاران امیدوار هستند که ترکیب این قوانین از کاربران اینترنتی ایالات متحده محافظت کند و همچنین امنیت ملی کشور را حفظ کند.

برخلاف لایحه مربوط به تیک تاک، در این لایحه به هیچ شرکت‌ خاصی اشاره نشده است. اما محدودیت گسترده‌ای بر توانایی کارگزاران داده برای «فروش، ارائه مجوز، اجاره، تجارت، انتقال، انتشار، افشا، ارائه دسترسی یا در دسترس قرار دادن داده‌های حساس یک فرد مستقر در ایالات متحده» به کشورها یا سازمان‌هایی که تحت کنترل خود دارند، اعمال می‌کند. همچنین به کمیسیون تجارت فدرال اختیار می‌دهد تا این قانون را اجرا کند.

داده‌های حساس تحت پوشش این لایحه نیز شامل اطلاعات بیومتریک و ژنتیکی، شماره‌های تامین اجتماعی، تشخیص‌ها یا درمان‌های بهداشتی و داده‌های دقیق موقعیت جغرافیایی می‌شود.

«فرانک پالون» و «کتی مک‌موریس»، دو نماینده‌ای که این لایحه را مدیریت می‌کنند، در بیانیه‌ای گفتند:

«رای قاطع امروز پیام روشنی را ارسال می‌کند که ما به برخی کشورها اجازه نخواهیم داد با خرید اطلاعات حساس و قابل شناسایی شخصی افراد از کارگزاران داده، امنیت ملی و حریم خصوصی افراد آمریکا را تضعیف کنند.»

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت