» تکنولوژی » مشاجره خانوادگی از عوامل مهم تصادفات رانندگی در ایران است!
مشاجره خانوادگی از عوامل مهم تصادفات رانندگی در ایران است!
تکنولوژی

مشاجره خانوادگی از عوامل مهم تصادفات رانندگی در ایران است!

1403-03-04 001,268

آغاز تعطیلات نوروز 1403 و اوج‌گیری تصادفات رانندگی در ایران، بار دیگر توجهات را به سمت دلایل وقوع حجم بالای تصادفات در ایران معطوف کرده است. رییس پلیس راهور و سایر کارشناسان بر سه عامل راننده، جاده و خودرو به عنوان دلایل اصلی تصادفات رانندگی تاکید می‌کنند. با این حال مشاور سازمان راهداری نظر دیگری دارد. «مهران قربانی» مشاور سازمان راهداری کشور، دعوا و مشاجره‌های خانوادگی درون خودرو را به عنوان یکی از دلایل عمده حوادث رانندگی در کشور ذکر کرده است.

حواس‌پرتی، عامل مهم تصادفات رانندگی در ایران

مهربان قربانی در روز یکشنبه پنجم فروردین ماه و در جریان گفتگو با رسانه‌ها، دعواهای خانوادگی درون خودرو را عامل مهمی در وقوع تصادفات رانندگی در ایران برشمرد. به گفته مشاور سازمان راهداری، این اتفاق باعث حواس‌پرتی راننده می‌شود و وقوع حادثه را در پی دارد. بدون شک می‌توان دعواهای خانوادگی درون خودرو را زیرشاخه عامل حواس‌پرتی راننده دانست. مدتی پیش نیز سردار تیموری رییس پلیس راهور حواس‌پرتی رانندگان را عاملی مهم در وقوع حوادث رانندگی دانسته بود.

مشاور سازمان راهداری در ادامه سخنانش، دومین دلیل حواس‌پرتی راننده هنگام رانندگی را نیز عنوان کرد. به گفته او، استفاده از تنقلات نامناسب هنگام رانندگی، باعث حواس‌پرتی راننده و در نتیجه وقوع تصادف می‌شود. باید توجه داشت که هرگونه خوردن و آشامیدن هنگام رانندگی ممنوع است. بنابراین صرف هرگونه خوراکی هنگام رانندگی، حواس‌پرتی راننده را در پی دارد.

تصادفات رانندگی در ایران

مشاور سازمان راهداری به سرنشینان خودرو توصیه کرد از اقداماتی چون پرت کردن حواس راننده، تشویق به افزایش سرعت، مداخله بی‌مورد و دستور دادن پی در پی به راننده اجتناب کنند تا حواس راننده از مسیر پرت نشود.

مهربان قربانی مشاور سازمان راهداری در ادامه سخنانش، آمار تلفات ناشی از حوادث رانندگی در ایران طی نوروز 1403 را نیز پیش‌بینی کرد. به گفته او، شمار کشته‌شدگان در تصادفات رانندگی نوروز ۱۴۰۳ به ۱۴۰۰ تن افزایش پیدا خواهد کرد. یک‌روز قبل از اظهارنظر مشاور سازمان راهداری، رییس پلیس راهور از جان باختن 373 نفر در جریان تصادفات رانندگی ایام نوروز 1403 خبر داده بود. به گفته سردار «تیمور حسینی» رییس پلیس راهور فراجا، آمار تلفات حوادث جاده‌ای نوروز 1403 در روز پنجم فروردین به 417 نفر افزایش یافت. این آمار از ۲۴ اسفند سال گذشته و زمان آغاز طرح نوروزی پلیس راهور محاسبه شده است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت