» تکنولوژی » ناسا سه شرکت را برای توسعه یک ماه‌نورد در مأموریت آرتمیس انتخاب می‌کند
ناسا سه شرکت را برای توسعه یک ماه‌نورد در مأموریت آرتمیس انتخاب می‌کند
تکنولوژی

ناسا سه شرکت را برای توسعه یک ماه‌نورد در مأموریت آرتمیس انتخاب می‌کند

1403-03-14 001,268

ناسا سه شرکت «اینتویتیو مشینز»، «لونار اوت‌پست» و «ونتوری آسترولب» را برای توسعه ماه‌نورد سطح در مأموریت آرتمیس خود انتخاب کرده‌ است.

این سه شرکت ایده‌های تیم خود را برای یک وسیله نقلیه قمری (LTV) که به فضانوردان در کاوش منطقه قطبی جنوبی ماه کمک خواهد کرد، توسعه می‌دهند. اعتقاد بر این است که این منطقه حاوی آب یخ‌زده است، بنابراین ناسا کمپ اصلی را در آنجا ایجاد خواهد کرد.

ماه‌نورد با امکان حمل دو فضانورد و کنترل از راه دور

ماه‌نورد باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بتواند دو فضانورد را در خود جای دهد و شرایط سخت منطقه را مدیریت کند. آنها همچنین باید دارای قابلیت کنترل از راه دور باشند. توسط این ویژگی ناسا می‌تواند به انجام آزمایش‌ها و کاوش، حتی زمانی که فضانوردان در ماه نیستند، ادامه دهد.

گام بعدی برای این شرکت‌ها انجام مطالعه‌ای یک ساله برای توسعه سیستم مناسبی است که نیازهای ناسا را برآورده می‌کند. سپس، ناسا مأموریتی برای ادامه توسعه، تحویل ماه‌نورد خود به ماه و سپس تأیید عملکرد و ایمنی آن قبل از آغاز مأموریت آرتمیس درخواست خواهد کرد.

«جاکوب بلیچر»، دانشمند ارشد اکتشاف در مقر ناسا، گفت: «ما از LTV برای سفر به مکان‌هایی استفاده می‌کنیم که با پای پیاده نمی‌توانیم به آن‌ها برسیم. بنابراین توانایی خود را برای اکتشافات علمی جدید افزایش می‌دهیم.»

اینتویتیو مشینز اخیراً پس از تبدیل‌شدن به اولین شرکت خصوصی هوافضا که یک فضاپیما را روی ماه فرود می‌آورد، خبرساز شد. هدف برنامه آرتمیس ناسا ایجاد یک حضور پایدار در نزدیکی ماه، پیش از هدف بزرگ‌تر خود یعنی «آماده‌ شدن‌‌ برای مأموریت‌های انسانی به مریخ» است.

مأموریت آرتمیس II تا سپتامبر 2025 به تعویق افتاده‌ است و فرود آرتمیس III، اکنون برای سپتامبر 2026 برنامه‌ریزی شده‌ است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت