» تکنولوژی » نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو برای سال 1403 افزایش می‌یابد
نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو برای سال 1403 افزایش می‌یابد
تکنولوژی

نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو برای سال 1403 افزایش می‌یابد

1403-03-02 001,390

براساس اعلام معاون عمرانی فرمانداری تهران، نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در این شهر برای سال 1403 افزایش می‌یابد. این افزایش‌ها شامل 28 درصد افزایش در بخش مترو، 26 درصد افزایش در بخش اتوبوس و 45 درصد افزایش در بخش تاکسی می‌شوند. این نرخ‌ها از سوی هیأت تطبیق فرمانداری تهران تایید شده‌اند.

افزایش نرخ کرایه تاکسی در سایر شهرها

البته تهران تنها شهری نیست که افزایش بهای کرایه تاکسی و اتوبوس در سال 1403 را تجربه می‌کند. به طور مثال شورای شهر اصفهان بهای کرایه تاکسی، مترو و اتوبوس در این شهر را به میزان 45 درصد برای سال 1403 افزایش می‌دهد. دلیل این میزان از افزایش، ثبت تورم 45 درصدی کشور در سال 1402 بوده است. شورای شهر شیراز نیز افزایشی بین 20 الی 50 درصد را برای نرخ حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری در سال 1403 تصویب کرده است.

از سوی دیگر شورای شهر اراک اعلام کرد که نرخ کرایه اتوبوس برای سال 1403 افزایش نمی‌یابد اما نرخ کرایه تاکسی در این شهر طی سال 1403 بین 50 الی 80 درصد افزایش را تجربه خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز نیز از افزایش 45 درصدی نرخ کرایه تاکسی در این شهر برای سال 1403 خبر داد. در مورد سایر شهرها همچون اهواز، یزد و مشهد نیز هنوز تصمیم مشخصی اعلام نشده است اما انتظار افزایش قیمت را برای بهای بلیط اتوبوس و کرایه تاکسی آن شهرها نیز داریم.

نرخ کرایه تاکسی

مناسب بودن نرخ کرایه در سیستم حمل‌ونقل عمومی، یکی از دلایلی است که باعث می‌شود تا شهروندان نسبت به استفاده از این سیستم تمایل پیدا کنند. بااین‌حال افزایش قابل توجه بهای کرایه تاکسی، بلیط اتوبوس و بلیط مترو در شهرهای مختلف باعث خواهد شد تا مردم به استفاده از خودروهای شخصی برای جابجایی تمایل بیشتری داشته باشند. البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که سیستم حمل‌ونقل عمومی ایران از فرسودگی شدید رنج می‌برد.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت