» تکنولوژی » هم‌بنیان‌گذار گوگل با تماس با یکی از کارمندان، مانع از پیوستن او به OpenAI شد
هم‌بنیان‌گذار گوگل با تماس با یکی از کارمندان، مانع از پیوستن او به OpenAI شد
تکنولوژی

هم‌بنیان‌گذار گوگل با تماس با یکی از کارمندان، مانع از پیوستن او به OpenAI شد

1403-03-07 00788

امروزه شرکت‌ها درزمینه هوش مصنوعی مدام درحال رقابت با یکدیگر هستند و گاهی اوقات این رقابت از راه‌های نسبتاً غیرحرفه‌ای نیز انجام می‌شود. اخیراً نیز شرکت OpenAI قصد جذب یکی از کارمندان ارشد گوگل را داشت که بنیان‌گذار گوگل، این تلاش مدیران OpenAI را ناکام گذاشت.

«سرگئی برین»، یکی از بنیان‌گذاران گوگل، شخصاً با یکی از کارمندانی که قصد ترک شرکت را داشت، تماس گرفت. گفته می‌شود که این کارمند قصد همکاری با OpenAI را داشت.

به گزارش بیزینس اینسایدر، تماس تلفنی برین به همراه وعده‌های دیگر و غرامت اضافی، این کارمند را متقاعد کرد که در سمت خود باقی بماند. البته فعلاً گوگل از اظهار نظر رسمی درباره این خبر خودداری کرده است.

این حرکت غیرعادی بخشی از یک روند در میان برخی شرکت‌های فناوری بزرگ است، زیرا این شرکت‌ها نمی‌خواهند هوش مصنوعی آن‌قدر سریع پیشرفت کند. افرادی که درزمینه توسعه هوش مصنوعی مهارت دارند، اندک هستند و امروزه تقاضا برای استخدام این افراد در بالاترین حد قرار دارد.

شرکت‌های بزرگ هوش مصنوعی در تلاشند تا استعدادهای برتر شرکت‌های فناوری بزرگ را جذب کنند و برخی از آن‌ها برای این امر حقوق چشمگیری ارائه می‌دهند.

مؤسس گوگل

متا نیز به‌دنبال جذب کارمندان هوش مصنوعی گوگل است

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، ظاهراً ایمیل‌هایی را شخصاً برای محققان هوش مصنوعی در DeepMind گوگل ارسال کرده است.

زاکربرگ در ژانویه 2024 اعلام کرد که تا پایان سال 2024، بیش از 340,000 پردازنده گرافیکی H100 انویدیا خواهد داشت. مجموعه تراشه‌های چشمگیر متا نیز در میان جنگ استعدادهای هوش مصنوعی، یک سلاح ارزشمند برای جذب و نگهداری افراد متخصص در این حوزه محسوب می‌شود.

«آراویند سرینیواس»، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی Perplexity، می‌گوید که در جذب یک کارمند متا شکست خورده است، زیرا شرکتش پردازنده گرافیکی کافی نداشت. او در پادکست «مثل بهترین‌ها سرمایه‌گذاری کنید» می‌گوید: «من سعی کردم یک محقق بسیار ارشد را از متا استخدام کنم، اما او در پاسخ به پیشنهاد من گفت که هر وقت 10,000 پردازنده گرافیکی H100 داشتید، با من تماس بگیرید.»

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت