» تکنولوژی » هوش مصنوعی در مبارزه با تغییرات اقلیمی نقش کلیدی دارد
هوش مصنوعی در مبارزه با تغییرات اقلیمی نقش کلیدی دارد
تکنولوژی

هوش مصنوعی در مبارزه با تغییرات اقلیمی نقش کلیدی دارد

1403-03-04 001,140

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل می‌گوید هوش مصنوعی ابزاری ضروری برای کمک به کسب‌وکارها به‌منظور کاهش ردپای کربنی آن‌هاست. او این سخنان را در «انجمن توسعه چین» در بحثی پیرامون تغییرات اقلیمی به زبان آورده است.

به‌گزارش بلومبرگ، تیم کوک در ادامه سفر خود به چین در این رویداد سالانه حاضر شد و درباره اقدامات لازم برای مقابله با تغییرات اقلیمی صحبت کرد. او گفت: «ما درحال دستیابی به پیشرفت‌های بزرگی هستیم، اما هنوز به هدف خود نرسیده‌ایم. این مسیر نیازمند نوآوری‌های بیشتر است.»

تأکید مدیرعامل اپل بر استفاده از هوش مصنوعی برای مقابله با تغییرات اقلیمی

اپل سرمایه‌گذاری‌های زیادی در زمینه اقدامات محیط‌زیستی داشته و منابع زیادی را به توسعه مدل‌های هوش مصنوعی اختصاص داده است. کوک می‌گوید این فناوری برای همه شرکت‌هایی که می‌خواهند به سطح کربن خنثی برسند یا تولید آلودگی‌های خود را به‌شکل چشمگیری کاهش دهند، ابزاری بسیار مهم به‌حساب می‌آید.

هوش مصنوعی می‌تواند در محاسبه ردپای کربنی هر شخص، تشخیص مواد موجود برای بازیافت و ارائه استراتژی‌های مناسب برای بازیافت به شرکت‌ها کمک کند.

مدیرعامل اپل در سفر خود به چین با وزیر بازرگانی این کشور نیز دیدار کرده و گفته بود که این شرکت می‌خواهد بیشتر در زمینه زنجیره تأمین، فروشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خود در چین سرمایه‌گذاری کند.

تیم کوک همچنین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در طول سال گذشته چند بار به چین سفر کرده است، چون «این کشور سرزنده و پویاست» و او از حضور در آن‌جا لذت می‌برد.

در یکی از پست‌هایی که در خصوص سفر تیم کوک به چین در صفحه شبکه اجتماعی ویبو او منتشر شده، آمده است: «برای خلق بهترین محصولات به شرکایی نیاز داریم که همانند ما به نوآوری و محافظت از سیاره متعهد باشند.» او تأمین‌کنندگانی نظیر BYD Co ،Lens Technology Co و Shenzhen Everwin Precision Technology Co را در این زمینه تحسین کرد.

گفته می‌شود که انتخاب مباحث محیط‌زیستی به‌عنوان درون‌مایه سفر کوک به چین احتمالاً از این جهت انتخاب شده است تا از پرداختن به دیگر موضوعات حساس ژئوپولتیک جلوگیری شود. چین و آمریکا در سال‌های اخیر تنش‌های زیادی با یکدیگر داشته‌اند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت