» تکنولوژی » واردات 14 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در سال 1402
واردات 14 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در سال 1402
تکنولوژی

واردات 14 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در سال 1402

1403-03-04 001,200

بنابر اعلام گمرک، واردات گوشی تلفن همراه از طریق گمرک کشور به دو شیوه تجاری و مسافری در سال گذشته، به ۱۴ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۵۸۰ دستگاه رسید. ارزش این تعداد گوشی تلفن همراه ۳ میلیارد و ۲۰۲ میلیون دلار بوده است.

بنابر این گزارش، ۴.۵ درصد از ارزش کل واردات کشور در سال ۱۴۰۲ به واردات گوشی تلفن همراه اختصاص داشته. در این مدت، ۱۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۳۰۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲ میلیارد و ۹۳۲ میلیون دلار به شیوه تجاری وارد و از گمرک کشور ترخیص شده است. همچنین ۴۶۶ هزار و ۲۷۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۷۰ میلیون دلار به شیوه مسافری وارد کشور شده است.

بنابر گزارش دیجیاتو، نکته قابل‌توجه در آمار واردات گوشی تلفن همراه این است که میزان واردات برحسب تعداد گوشی‌های واردشده نسبت به سال 1401 تفاوت اندکی را نشان می‌دهد؛ اما ارزش واردات اندکی پایین‌تر بوده است. با توجه به کاهش ارزش ریال در برابر دلار، می‌توان این‌گونه برداشت کرد که حجم واردات گوشی‌های ارزان‌قیمت‌تر در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ بیشتر بوده است.

براساس این گزارش، در سال ۱۴۰۱، واردات گوشی تلفن همراه ۱۴ میلیون و ۳۱۵ هزار دستگاه بود که از این میزان واردات، ۱۳ میلیون و ۷۶۴ هزار دستگاه به روش تجاری و ۵۵۰ هزار دستگاه نیز به روش مسافری وارد کشور شد. همچنین ارزش واردات انواع گوشی تلفن همراه به روش تجاری در سال ۱۴۰۱ به میزان ۲ میلیارد و ۸۷۱ میلیون دلار و به روش مسافری، ۳۴۶ میلیون و ۷۳ هزار دلار بود که درمجموع به سه میلیارد و ۲۱۷ میلیون دلار رسید.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت