» تکنولوژی » ورزش روسی راگبال چیست؟
نگاهی به ورزش روسی عجیب «راگبال» که ترکیبی از بسکتبال و کشتی کج است + ویدیو
تکنولوژی

ورزش روسی راگبال چیست؟

1403-03-28 001,044

در حالی که بسیار دور از تصور به نظر می رسد که بتوان بسکتبال و کشتی کج را ترکیب کرد، این اتفاق در روسیه رخ داده و یکی از منحصر به فردترین ورزش های جهان به نام راگبال پدید آمده است.

راگبال چیست؟

در این ورزش، عناصر بسکتبال، کشتی، فوتبال آمریکایی و راگبی با هم تلفیق شده اند. از تصاویر مسابقات آن می توان دریافت که راگبال را در زمین بسکتبال و با دو حلقه در دو انتهای زمین انجام می دهند. اما نکته متمایزکننده آن، میزان تماس فیزیکی شدید بین بازیکنان است.

راگبال چیست؟

به نظر می رسد در این بازی، انجام حرکات کشتی مانند «سوپلکس آلمانی» برای زمین گیر کردن حریف کاملا مجاز باشد. اما آنچه موجب تعجب بیشتر می شود، این است که بازیکنان راگبال که این حرکات را انجام می دهند، اغلب قبل از پرت کردن حریف به زمین، لباس های خود را از تن بیرون می آورند.

واکنش ها به این ویدیوها در شبکه های اجتماعی جالب است. یک نفر پرسیده است: «آیا این واقعی است؟ این چه دیوانگی است؟»

دیگری اضافه کرد: «آیا هدف این است که لخت شویم و سپس حریف را سوپلکس کنیم؟»

کاربر دیگری هم نوشت: «ما قبلا فوتبال روی یخ داشتیم و حالا بازی بسکتبال سوپلکسی! در چه زمانه عجیبی زندگی می کنیم!»

شخصی هم با تعجب پرسید: «آیا درآوردن لباس بخشی از قوانین بازی است؟»

راگبال چیست؟

این بازی پرتحرک و فیزیکی که نیازمند آمادگی جسمانی و واکنش های سریع است، در روسیه محبوبیت زیادی دارد و در سطح حرفه ای با ۲۲ تیم برگزار می شود. حتی ستاره سابق MMA، حبیب نورماگمدوف نیز از طرفداران این بازی است.

راگبال چیست؟

این ورزش برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ در رسانه های جهانی بازتاب یافت، به گونه ای که ستاره بسکتبال NBA، داناوان میچل با تعجب واکنش نشان داد و گفت: «برادر، چه اتفاقی دارد می افتد؟» تری روزیر از تیم شارلوت هورنتس نیز اضافه کرد: «این ورزش قطعا ترکیبی از فوتبال، بسکتبال، فوتبال آمریکایی و کشتی است.»

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت