» تکنولوژی » کاربران اینستاگرام و تردز حالا می‌توانند محتواهای سیاسی را محدود کنند
کاربران اینستاگرام و تردز حالا می‌توانند محتواهای سیاسی را محدود کنند
تکنولوژی

کاربران اینستاگرام و تردز حالا می‌توانند محتواهای سیاسی را محدود کنند

1403-04-04 001,205

متا در اوایل سال جاری میلادی تأیید کرده بود که به کاربران اجازه می‌دهد محتواهای سیاسی را در اینستاگرام و تردز محدود کنند. اکنون این شرکت تأیید کرده که این گزینه برای کاربران هر دو پلتفرم در دسترس است. اما این ویژگی چه جزئیاتی دارد و چطور فعال می‌شود؟

به گزارش 9To5Mac، گزینه جدید به‌عنوان اقدامی برای «توصیه فعالانه محتوای سیاسی از حساب‌هایی که دنبال نمی‌کنید» است. این ویژگی جدید به‌طور پیش‌فرض فعال خواهد بود، اما کاربران می‌توانند درصورت تمایل به‌صورت دستی محتوای سیاسی را در جدول زمانی (Time line) خود مشاهده کنند؛ بنابراین وقتی این ویژگی در اینستاگرام و تردز فعال باشد، محتوای سیاسی فقط از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، نمایش داده می‌شود.

یکی از سخنگویان متا تأیید کرده که تغییر جدید برای محدودکردن محتوای سیاسی، همین حالا برای کاربران در دسترس است؛ اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این گزینه محدود به مناطق خاصی در سراسر جهان است یا خیر.

اینستاگرام

نحوه فعال‌سازی این گزینه محتوایی در اینستاگرام و تردز

برای فعال‌کردن این ویژگی در اینستاگرام و تردز، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • اینستاگرام یا تردز را باز کنید.
  • به منوی تنظیمات حساب خود بروید.
  • گزینه Suggested Content را انتخاب کنید.
  • منوی محتوای سیاسی (Political Content) را انتخاب کنید (درصورت وجود).
  • گزینه Limit Political Content from people you don’t follow را انتخاب کنید.

این تنظیمات بر پیشنهادهای محتوایی، فید و کاربران پیشنهادی تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین محتواهای تمامی موارد یادشده با فعال‌کردن این ویژگی، تغییر می‌یابند.

آخرین نسخه برنامه‌های اینستاگرام و تردز را روی گوشی خود نصب کنید تا به این ویژگی جدید دسترسی داشته باشید. خوشبختانه این ویژگی برای کاربران ساکن در ایران نیز در دسترس است.

به‌تازگی تردز در آپدیتی اعلام کرد که نتایج ورزشی را برای کاربران نشان می‌دهد؛ در قدم اول هم نتایج بازی NBA را راه‌اندازی می‌کند. این پلتفرم همچنین یک پیش‌نمایش بتا از نحوه عملکرد یکپارچه‌سازی با Fediverse راه‌اندازی کرده است. ادغام با Fediverse اکنون برای تعداد کمی از کاربران در دسترس است. همچنین کاربران تردز می‌توانند الگوریتم این برنامه را شخصی‌سازی کنند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت