» تکنولوژی » کاربران تردز اکنون می‌توانند الگوریتم این برنامه را شخصی‌سازی کنند
کاربران تردز اکنون می‌توانند الگوریتم این برنامه را شخصی‌سازی کنند
تکنولوژی

کاربران تردز اکنون می‌توانند الگوریتم این برنامه را شخصی‌سازی کنند

1403-03-31 00788

تردز به‌تازگی قابلیتی را در اختیار کاربران خود قرار داده است که به وسیله آن، می‌توانند الگوریتم پیشنهاد پست‌ها را شخصی‌سازی کنند. البته این ویژگی فعلاً در قالب آزمایشی ارائه شده است و هنوز تضمینی برای اضافه شدن آن به امکانات دائمی شبکه اجتماعی مذکور، وجود ندارد.

شخصی‌سازی الگوریتم تردز چگونه کار می‌کند؟

متا سیاست‌های نسبتاً سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با الگوریتم‌های پیشنهاد پست در شبکه‌های اجتماعی خود، مخصوصاً اینستاگرام دارد. اما این شرکت اخیراً در چرخشی بی‌سابقه، اعلام کرده است که امکان شخصی‌سازی الگوریتم پیشنهاد مطالب در پلتفرم تردز را برای کاربران خود به صورت آزمایشی فراهم می‌کند. به واسطه ویژگی گفته شده، کاربران قادر خواهند بود با سوایپ به چپ و راست، پست‌های مورد علاقه یا پسند نشده خود را مشخص کنند. این قابلیت شباهت بسیاری به اپلیکیشن‌های دوست‌یابی مانند تیندر دارد که اساس آنها با سوایپ به چپ و راست شکل گرفته است.

اگر کاربر منتخب تردز هستید، می‌توانید با سوایپ کردن یک پست به سمت چپ، مشخص کنید که به محتوای آن علاقه نداشتید. در سوی دیگر اگر به راست سوایپ کنید، احتمالاً در آینده، محتوای مشابه بیشتری را در فید خود مشاهده خواهید کرد. ویژگی اخیر نسبتاً مهم محسوب می‌شود، به‌طوری که حتی مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، نیز درباره آن اظهار نظر کرده است و گفته: «این روشی آسان برای شناساندن آنچه در فید خود دوست دارید (به ما) است».

threads

همانطور که گفته شد، تنها بخشی از کاربران منتخب که دسترسی به نسخه آزمایشی اپلیکیشن تردز برای آنها مقدور باشد، می‌توانند از امکان سوایپ پست‌ها استفاده کنند. ناگفته نماند که ویژگی جدید تردز در حالت کاملاً آزمایشی قرار دارد و حتی ممکن است در صورت عدم رضایت مدیران یا کاربران، به‌طور کلی حذف شود. همچنین متا جزئیاتی درباره نحوه تاثیر سوایپ کردن روی الگوریتم پیشنهاد پست‌ها منتشر نکرده است و هنوز معلوم نیست که این کار چقدر روی پست‌های پیشنهادی اثر می‌گذارد.

متا در ماه‌های اخیر به صورت پیوسته سعی داشته است تا امکانات جدیدی را به شبکه اجتماعی نوظهور خود اضافه نماید. اخیراً شاهد افزوده شدن بخش جدیدی تحت عنوان Trending Now در پایین قسمت سرچ بودیم که امکان مشاهده ترندها و مباحث محبوب روز را برای کاربران فراهم ساخته است. در نتیجه انتظار می‌رود با روند فعلی، شاهد معرفی امکانات جدیدتری در تردز طی هفته‌های آتی باشیم.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت