» تکنولوژی » کارت ویزیت استیو جابز با قیمت فضایی 11 میلیارد تومان به‌فروش رفت
کارت ویزیت استیو جابز با قیمت فضایی 11 میلیارد تومان به‌فروش رفت
تکنولوژی

کارت ویزیت استیو جابز با قیمت فضایی 11 میلیارد تومان به‌فروش رفت

1403-03-02 001,310

هنوز که هنوز است، استیو جابز یکی از بزرگان دنیای فناوری است که دنبال‌کنندگان این حوزه ارادت خاصی به او دارند. بسیاری از یادداشت‌ها، نامه‌ها و سایر اشیای به‌جامانده از استیو جابز با قیمت‌های نجومی به‌فروش رسیده‌اند. این‌بار نیز کارت ویزیت جابز از سال 1983 میلادی با امضای شخصی او با قیمت 181 هزار دلار به‌فروش رسیده است. طی این مزایده، برخی دیگر از اقلام متعلق به جابز نیز به‌حراج گذاشته شدند.

فروش اقلام مربوط به استیو جابز با قیمت‌های بالا

حراجی استیو جابز

استیو جابز، هم‌بنیان‌گذار شناخته‌شده اپل، بیش‌از یک دهه پیش چشم از جهان فرو بست. این اسطوره فقید اپل طرفداران زیادی دارد و به‌عقیده بسیاری از افراد، اگر اکنون زنده بود قطعاً دنیای فناوری بیش‌از این‌ها پیشرفت می‌کرد. جابز چنان بین طرفدارانش محبوب است که اقلام معمولی او با قیمت‌های فضایی خریداری می‌شوند.

جدیدترین مثال برای این اتفاق، فروش کارت ویزیت امضاشده توسط جابز با قیمت باورنکردنی بیش‌از 181 هزار دلار، معادل تقریباً 11 میلیارد تومان است. این رقم برای یک تکه کاغذ کوچک، فراتر از حد تصور به‌نظر می‌رسد. حتی خود جابز هم حدود 40 سال پیش فکر نمی‌کرد که این کارت ویزیت به این شدت ارزشمند شود. ظاهراً تنها شش کارت ویزیت امضاشده توسط استیو جابز در دنیا تأیید شده‌اند که این مورد یکی از آن‌ها بوده است. در این حراجی اقلام دیگری هم از جابز وجود داشته است.

حراجی استیو جابز

یکی دیگر از موارد گران‌قیمت این حراجی، یک چک بانکی با امضای استیو جابز بود که با قیمتی حدود 176 هزار دلار به‌فروش رسید. این چک به سال 1976 میلادی تعلق دارد. جالب این‌که چک مربوطه تقریباً دو هفته پیش از تأسیس رسمی اپل امضا شده است. آدرس درج شده در این چک، همان گاراژ معروفی است که اپل در آن شکل گرفت تا افسانه خود را خلق کند.

بلیط سینما با امضای استیو جابز و نامه استخدام شغلی در زمان مدیریت شرکت Next توسط جابز، از سایر موارد به‌فروش رفته در این حراجی بودند. جابز با وجود شهرتش در زمینه امضاندادن به طرفداران، بلیط سینمای یکی از طرفداران خود را امضا کرده بود. نامه استخدام Next نیز توسط جابز برای یکی از متقاضیان امضا شده بوده تا در مورد افزایش حقوق با او مذاکره کند. اقلام دیگری هم از استیو جابز فقید در این حراجی به‌فروش رفته‌اند.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت