» تکنولوژی » گوگل به اپلیکیشن فیت‌بیت، چت‌بات هوش مصنوعی سلامتی اضافه می‌کند
گوگل به اپلیکیشن فیت‌بیت، چت‌بات هوش مصنوعی سلامتی اضافه می‌کند
تکنولوژی

گوگل به اپلیکیشن فیت‌بیت، چت‌بات هوش مصنوعی سلامتی اضافه می‌کند

1403-03-29 00853

امروزه هوش مصنوعی روی جنبه‌های مختلف فناوری و زندگی بشر تأثیر داشته است و حوزه سلامت نیز از این قاعده به دور نیست. در همین راستا گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد چت‌بات سلامت‌محور خود را به اپلیکیشن فیت‌بیت اضافه کند و از قابلیت‌های متنوع مبتنی بر هوش مصنوعی نیز برای پایش سلامت کاربران خود بهره بگیرد.

چت‌بات فیت‌بیت چه قابلیت‌هایی ارائه می‌دهد؟

گوگل به‌تازگی در رویداد سالانه The Check Up اعلام کرده است که قصد دارد کاربرد هوش مصنوعی خود را به حوزه سلامت نیز گسترش دهد و چت‌بات سلامت شخصی را به اپلیکیشن فیت‌بیت بیاورد. همچنین گوگل لنز هم می‌تواند به منظور ارائه اطلاعات درباره وضعیت پوست به کاربران کمک کند و چت‌بات Gemini هم در زمینه ارائه اطلاعات پزشکی به کاربران سرویس خواهد داد.

البته این اولین‌بار نیست که گوگل درباره چت‌بات فیت‌بیت صحبت می‌کند؛ زیرا در سال پیش نیز اطلاعات محدودی را پیرامون آن منتشر کرده بود. البته اکنون جزئیات بیشتری درباره این چت‌بات در دسترس عموم قرار گرفته است. در نمونه آزمایشی که گوگل از فعالیت این چت‌بات منتشر کرده، کاربر درباره رابطه احتمالی میان خواب و میزان فعالیت سؤال می‌کند. در ادامه چت‌بات با استفاده از داده‌های شخصی قبلی، به کاربر نشان می‌دهد که در روزهایی با فعالیت بیشتر، کیفیت خواب بهتری را تجربه کرده است. در واقع چت‌بات مذکور می‌تواند از داده‌های هرکاربر به منظور شخصی‌سازی پاسخ‌ها استفاده کند و عملکرد مناسب‌تری را نسبت به چت‌بات‌های عمومی از خود نشان دهد.

چت‌بات فیت‌بیت

گوگل از قابلیت Lens نیز به منظور پرکردن خلاء ایجادشده در زمینه ورودی‌های متنی استفاده کرده است. برای مثال کاربر می‌تواند از پوست خود عکسبرداری کند و در ادامه، عارضه‌های پوستی با علائم مشابه در اینترنت جستجو می‌شود و نتایج همخوان، به کاربر نشان داده خواهد شد. این قابلیت اکنون در 150 کشور در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است و می‌تواند گزینه مناسبی برای تشخیص زودهنگام بیماری‌های پوستی باشد.

از دیگر قابلیت‌های جدید در زمینه سلامت، می‌توان به افزوده‌شدن نمودارها و تصاویر به نتایج جستجوی مرتبط با بیماری‌ها اشاره کرد. انتظار می‌رود ویژگی گفته‌شده در ماه‌های آتی به شکل گسترده در اختیار کاربران قرار بگیرد. گوگل اعلام کرده است که با همراهی فیت‌بیت، قصد همکاری با متخصصان حوزه سلامت را دارد تا یک هوش مصنوعی اختصاصی در این حوزه پدید آید. هدف نهایی، استفاده از Gemini به شکل گسترده در پلتفرم‌های مختلف گوگل است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت