» تکنولوژی » 10 ابرخودرو گرانقیمت تاریخ خودروسازی
رتبه بندی ۱۰ ابرخودرو گرانقیمتی که تاکنون ساخته شده اند؛ از CC850 تا Centodieci
تکنولوژی

10 ابرخودرو گرانقیمت تاریخ خودروسازی

1403-03-12 001,452

ابرخودروها هم اوج عملکرد خودرویی و هم تکنولوژی را به نمایش می گذارند و به همان اندازه گرانقیمت هستند. حتی یک کلکسیون دار ابرخودروهای متوسط نیز شاید نتواند ابرخودروهای طراز اول جهان را بخرد، در حالی که بسیاری از ابرخودروها قیمتی میلیون دلاری دارند. اما برخی از ابرخودروها حتی قیمت های عجیب و غریب تری نیز دارند. این ۱۰ ابرخودرو در میان گرانقیمت ترین ابرخودروهای تاریخ هستند، با قیمت هایی که بسیار بالاتر از هر هنجار در این حوزه در نظر گرفته می شود.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

البته این بدان معنا نیست که همه گرانقیمت ترین ابرخودروها در این لیست قرار می گیرند، زیرا اگر ملاک ما تنها قیمت بود می بایست اکثر جایگاه های فهرست را به نسخه های ویژه خودروهای بوگاتی اختصاص می دادیم. برای این که این مطلب جذاب تر باشد، به جای این کار، گرانقیمت ترین خودروها را از برندهای معروف و متعدد ابرخودروها انتخاب کردیم. همچنین باید گفت که این قیمت ها، مالیات های محلی، هزینه های صادرات، بیمه و یا هر هزینه دیگر مرتبط با داشتن یک ابرخودرو را شامل نمی شود. این خودروها بر اساس قیمت رسمی شان رتبه بندی شده اند، در حالی که برخی از آن ها در حراجی ها به قیمت های بسیار بالاتری فروخته شده اند.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۱۰- Koenigsegg CC850

قیمت: ۳.۷ میلیون دلار

خودرو CC850 که به منظور یادبود بیستمین سالگرد تولید خودرو توسط کمپانی Koenigsegg و پنجاهمین سالگرد تولد موسس آن ساخته شد، سبک سنتی را با تکنولوژی بسیار مدرن و پیشرفته ترکیب می کند. این خودرو از خودرو CC8S الهام گرفته است که اولین مدل خودروی تولیدی توسط کمپانی Koenigsegg بود و در زمان خود قدرتمندترین خودروی موجود به شمار می رفت. در ابتدا، ۵۰ دستگاه از CC850 برای تولید برنامه ریزی شده بود اما بعد از تقاضای بالای غیرمنتظره برای این خودرو، تعداد دستگاه های تولید شده به ۷۰ واحد افزایش یافت. این تقاضا به رغم این موضوع بود که CC850 یکی از گرانقیمت ترین خودروهای این سازنده خودروهای لوکس تا آن زمان بود و قیمت رسمی آن از ۳.۶۵ میلیون دلار شروع می شد. اکثر دارندگان این خودرو ترجیح داده اند آپشن هایی نیز به گزینه مورد نظر خود اضافه کنند که قیمت آن را به عددی بالاتر نیز رسانده است.

ابرخودرو CC850 دارای رتبه اول نرخ قدرت به وزن در سال ۲۰۱۴ است و در حالی که ۱,۳۸۵ کیلوگرم وزن دارد، ۱,۳۸۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. همچنین طراحی بیرونی مینیمال این خودرو ادای احترامی به مدل های قدیمی تر این برند است، اگر چه تکنولوژی و جزییات آن کاملاً جدید است. نقطه ویژه در این تکنولوژی جدید یک سیستم انتقال نیرو اتوماتیک ۹ سرعته است که می تواند به یک سیستم دستی شش سرعته تبدیل شود. این موضوع به رانندگان این گزینه را می دهد که بین هر دو سیستم انتقال نیرو انتخاب کنند، و CC850 می تواند به سرعت بین این دو مد تغییر سبک دهد. Koenigsegg مدعی شده است که در حالت دستی، این خودرو شبیه هر خودروی دیگر با سیستم انتقال قدرت دستی عمل می کند و به همین دلیل در صورت اشتباهی توسط راننده، همان مشکلات مانند تغییر نامناسب دنده و ریپ زدن را تجربه نماید.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۹- Zenvo Aurora

قیمت: ۳.۹ میلیون دلار

شرکت خودروسازی دانمارکی Zenvo اولین بار در اواخر دهه ۲۰۰۰ با ST1 نامی برای خود دست و پا کرد و از آن به بعد در زمینه تولید نسخه های محدود اما متنوع از ابرخودروهای خود به شدت پرکار بوده است. این شرکت اخیراً جاه طلبانه ترین خودرو خود تاکنون را رونمایی کرده است، یک مدل هیبریدی با موتور V12 که Aurora نامیده می شود. بسیاری از خودروسازان در حال آماده شدن برای بازنشسته کردن موتورهای V12 خود در مواجهه با قوانین سختگیرانه تر در زمینه آلودگی های محیط زیستی ناشی از دود خودروها هستند که استفاده موثر از این خودروها را غیرممکن می سازد اما Zenvo رویکرد متضادی را در پیش گرفته است. موتور ۶.۶ لیتری چهار توربو V12 آن کاملاً جدید است، موتوری که توسط Mahle Powertrain تولید شده و ۱,۲۵۰ اسب بخار نیرو تولید می کند. علاوه بر این، سه موتور الکتریکی این خودرو هر کدام ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید کرده و در مجموع این نیرو به ۱,۸۵۰ اسب بخار می رسد.

بسته باتری ها نیز این اطمینان را حاصل می کند که Aurora بتواند مسافت های کوتاه را به تنهایی با استفاده از نیروی الکتریکی طی کند و گزینه ۳۳.۶ کیلومتر برد را در اختیار راننده قرار می دهد. دو نسخه از این خودرو در دسترس بوده و هر کدام هدف متفاوتی را دنبال می کنند: نسخه Aurora Tur که برای تبدیل شدن به خودرو توری بسیار پیشرفته و با عملکرد بالای این برند تبدیل شود و Aurora Agil که عمدتاً به خاطر سرعتش ساخته شده است. فارغ از اینکه کدام یک را انتخاب کنید، قیمت هر کدام تقریباً از ۳.۹ میلیون دلار شروع می شود. همانند بسیاری از خودروهای دیگر در این فهرست، فاکتور پایانی خریدار به احتمال زیادی به عددی بسیار بالاتر از این رقم خواهد رسید، وقتی که آپشن ها به این خودرو اضافه شوند.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۸- Lamborghini Veneno Roadster

قیمت: ۴ میلیون دلار

خودرو Veneno همزمان یکی از منحصربفردترین و یکی از سریع ترین لامبورگینی هایی است که تاکنون فروخته شده است، در حالی که قرار بود ۴ دستگاه از این خودرو ساخته شود و در نهایت ۹ دستگاه دیگر نیز برای خریداران وفادار این برند ساخته شد. هر کدام از این خودروها دارای قیمتی حدود ۴ میلیون دلار بدون در نظر گرفتن مالیات خواهد بود اما به لطف اهمیت پروژه، هر کدام از این خودروها حتی پیش از رونمایی و ساخته شدن، پیش فروش شده اند.

خودرو Veneno بر اساس سری ماشین های Aventador ساخته شده و شاسی و فضای داخلی یکسانی دارد. نسخه شخصی سازی شده موتور V12 نیز در این خودرو به کار رفته است که ۷۴۰ اسب بخار نیرو تولید می کند، ۵۰ اسب بخار بیشتر از آونتادور استاندارد. جذاب ترین ویژگی Veneno بدنه خاص آن است که برای تولید نیروی رو به پایین بسیار بیشتری نسبت به خودروهای جاده ای قبلی لامبورگینی طراحی شده است.

نادر بودن این خودرو باعث شده که در موارد اندک عرضه شدن در حراجی ها، به قیمتی بسیار بیشتر از قیمت تعیین شده اولیه فروخته شوند. یک خودرو Veneno Roadster که قبلاً متعلق به رییس جمهور گینه استوایی بود در یک حراجی در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۸.۳ میلیون دلار فروخته شد و به گرانقیمت ترین خودرو تاریخ لامبورگینی تبدیل گردید.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۷- Gordon Murray Automotive T.50S Niki Lauda

قیمت: ۴.۳ میلیون دلار

نسخه مسابقه ای Gordon Murray’s McLaren F1 به نیکی لاودا، قهرمان افسانه ای دنیای فرمول یک تقدیم شده است و حتی از یک خودرو استاندارد نیز تاثیرگذار تر است. خودرو GMA T.50 S Niki Lauda دارای یک نسخه بروزرسانی شده از موتور ۴ لیتری V12 در خودرو T.50 است که تولید نیرو آن را به ۷۲۵ اسب بخار افزایش می دهد، در حالی که نیروی تولید شده توسط نسخه جاده ای تنها ۶۵۴ اسب بخار است. همچنین Niki Lauda دارای سیستم ایرودینامیک متفاوت و سیستم انتقال قدرت شش سرعته، همراه با کاهش وزن به لطف تغییرات ایجاد شده در موتور و استفاده از پنل های بدنه سبک ساخته شده از فیبر کربن است.

بسیار شبیه نسخه جاده ای GMA T.50، نسخه ویژه تنها در تعداد معدود ارائه شده و قیمتی دارد که با عملکرد خارق العاده آن برابری می کند. تنها ۲۵ دستگاه از این خودرو ساخته شده و قیمت رسمی هر کدام از ۴.۳ میلیون دلار شروع می شود. علیرغم قیمت بالا، تمام دستگاه های این خودرو به سرعت به فروش رسیدند. در واقع، تقاضا برای خودروهای GMA چنان بالا بوده که تک تک آن ها در هنگام نوشتن این مطلب به فروش رفته اند.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۶- Bugatti Bolide

قیمت: ۴.۴ میلیون دلار

بوگاتی در میان علاقمندان به خودروهای رکوردشکن بسیار محبوب است، بیشتر به خاطر خودروهای وایرون و وایرون سوپر اسپورت که هر دو رکورد سریع ترین خودروهای جهان را در اختیار دارند. این برند دیگر اهمیتی به رکوردهای مشابه به ویژه رکوردشکنی های رسمی گینس نمی دهد اما این موضوع باعث نشده که بوگاتی به سراغ سرعت های رکوردشکن نرود. بوگاتی دقیقاً برعکس این موضوع را انجام داده و تازه ترین ابرخودرو این برند به نام Bugatti Bolide احتمالاً سریع ترین خودرو این برند تاکنون است. گفته می شود که حداکثر سرعت این خودرو به ۴۹۸ کیلومتر بر ساعت می رسد که آن را به چیزی فراتر از یک هیولای معمولی تبدیل می کند.

در مقابل، Bolide طوری طراحی شده که قدرتمندترین خودرو جاده ای بوگاتی تا به امروز باشد، با شاسی، سیستم تعلیق و سیستم انتقال قدرت جدیدی که این خودرو را از خودرو Chiron که بر اساس آن ساخته شده متمایز می کند. خودروهای خاص این خودرو توسط میشلین طراحی شده و اطمینان حاصل می کند که ۱۵۷۸ اسب بخار نیروی تولیدی توسط موتور تا سرحد ممکن کارآمد باشد و بدین ترتیب Bolide یکی از آخرین خودروهای است که از موتور خاص W16 ساخت بوگاتی استفاده می کند. در کل ۴۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و تحویل آن ها با خریداران از سال جاری آغاز می شود.. قیمت هر دستگاه Bolide ازحدود ۴.۴ میلیون دلار بدون آپشن ها، مالیات ها و هزینه های ثبت است اما هر کدام از این هزینه ها قیمت آن را بالاتر خواهد برد.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۵- Bugatti W16 Mistral

قیمت: ۵ میلیون دلار

W16 Mistral با قیمت ۵ میلیون دلار که توسط بوگاتی به عنوان «رودستر نهایی» ساخته شده، آخرین خودرو جاده ای است که از موتور W16 استفاده می کند. اما این آخرین خودرو بوگاتی نیست که از این موتور استفاده می کند و این عنوان به Bolide می رسد که در بالا به آن اشاره شد. اگر Bolide طوری طراحی شده تا بهترین خودرو تراک این برند تا به امروز باشد، پس می توان گفت که W16 Mistral همتای جاده ای آن است. این تنها رودستری است که بر اساس پلتفرم Chiron ساخته شده اما دارای گستره وسیعی از روزآمدی هاست تا اطمینان حاصل شود که عملکردهای آن به اندازه کوپه همتایش تاثیرگذار باشد.

شاسی یکپارچه آن نسبت به Chiron استاندارد دارایی تغییراتی در طراحی است تا اطمینان حاصل شود که استحکام کافی را داشته و همزمان اسکوپ های فیبر کربن پشت کابین باعث ایجاد لایه ای اضافی برای ایمنی در صورت چپ شدن خودرو در هنگام تصادف می شود. هر کدام از این اسکوپ های فیبر کربن توانایی مقاومت در برابر وزن کامل خودرو را دارند. موتور خودرو نیز از Chiron Super Sport 300+ وام گرفته شده که ۱,۵۷۸ اسب بخار نیرو تولید می کند که با Bolide مساوی است. اما خودرو جاده ای ما حتی از نسخه مسابقه ای نیز گرانقیمت تر است و قیمت آن از ۵ میلیون دلار شروع می شود در حالی که تعداد تولید شده تنها به ۹۹ دستگاه محدود می شود. چنین قیمت بالایی برای خودرویی با این عملکرد منحصربفرد اصلاً تعجب برانگیز نیست و تمام نسخه های تولیدی این خودرو پیش از اینکه رونمایی شوند به فروش رسیده اند.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۴- Pagani Huayra Codalunga

قیمت: ۷.۴ میلیون دلار

حتی در میان خریداران ابرخودروها، مشتریان معمولی و ویژه وجود دارد. گفته می شود که دو خریدار ویژه باعث شدند که خودرو Pagani Huayra Codalunga ساخته شود: آن ها در سال ۲۰۱۸ نزد بخش پروژه های ویژه این شرکت خودروسازی ایتالیایی رفتند و از آن ها نسخه بالدار Huayra را خواستند، با طراحی که ادای احترامی به کلاسیک های دهه های گذشته است. نتیجه یک ابرخودرو بسیار زیبا با الهام از گذشته است که دارای یک موتور دوگانه توربو V12 است که ۸۴۰ اسب بخار نیرو تولید می کند.

در کل تنها ۵ دستگاه از این خودرو ساخته شده و هر کدام امکان شخصی سازی توسط خریدارش را دارد. این تغییرات شخصی باعث می شوند که کیفیت و کارآیی این خودرو حتی از قبل نیز بیشتر شود که قیمت آن از حدود ۷.۴ میلیون دلار در زمان نوشتن این مقاله شروع می شود. با توجه به نادر بودن این خودرو و همچنین ظاهر بسیار ویژه اش، Pagani Huayra Codalunga برای همگان جذاب و وسوسه کننده بوده است.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۳- Bugatti Centodieci

قیمت: ۹ میلیون نفر

بعد از دهه ها نهفتگی و غیبت، اولین مدلی که از برند بوگاتی بیرون می آمد مدل EB110 بود. با موتور V12 و استایلینگ متفاوتش، این خودرو باعث شد که بوگاتی برای نسل جدیدی از ابرخودرودوستان نیز جذاب شود و پیش از اینکه در سال ۱۹۹۵ به علت ورشکسته شدن بوگاتی، ساخت آن متوقف شود، در مجموع ۱۳۴ دستگاه از این خودرو به فروش رسید. نزدیک به ۲۵ سال پس از اینکه آخرین EB110 از خط تولید بوگاتی خارج شد، این برند از Centodieci رونمایی کرد که ادای احترامی به این ابرخودرو دهه ۹ بود و قیمت آن ۹ میلیون دلار تعیین شد.

Centodieci برخی از موتیف های طراحی EB110 را در یک پلتفرم مبتنی بر Chiron ترکیب می کند، از جمله هواکش مشبک قسمت جلو که از نو طراحی شده، ونت های کناری دایره ای متمایز و چراغ های عقب بسیار منحصربفرد. موتور W16 آن از Chiron وام گرفته شده که از نوع ۸ لیتری بوده ۱,۵۷۸ اسب بخار نیرو تولید می کند. تنها ۱۰ دستگاه از این خودرو تولید شد که همگی قبل از ساخته شدن پیش فروش شدند. کریستیانو رونالدو یکی از شخصیت های مشهوری بود که این خودرو را پیش خرید کرد.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۲- Pagani Zonda HP Barchetta

قیمت: ۱۷.۷ میلیون دلار

گرانقیمت ترین خودرو پاگانی که تاکنون ساخته شده در هنگام رونمایی اش، ۱۷.۷ میلیون دلار قیمت داشت. نکته اصلی در قیمت بسیار بالای این خودرو در نام آن نهفته است: HP به معنای هوراشیو پاگانی، موسس این برند ایتالیایی تولید خودروهای لوکس است. Zonda HP Barchetta پروژه شخصی پاگانی بود که آن را برای کلکسیون ویژه خود طراحی کرده بود. در کنار نسخه ای که توسط آقای پاگانی ساخته شده بود، دو نسخه دیگر از این خودرو نیز طراحی و ساخته شد که هر کدام دارای قابلیت ها و قیمت های قابل توجهی هستند.

HP Barchetta دارای برخی از منحصربفردترین طراحی ها نسبت به Zondaی معمولی است، حتی اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، در شرایطی که چندین نسخه ویژه از این خودرو وجو دارند. با این وجود، گرانقیمت ترین Zonda از بقیه متفاوت است که بخشی از چرخ های عقب آن پوشیده شده، شیشه جلوی کوچکتری داشته و اسکوپ سقف منحصربفردی دارد. این خودرو در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد، مدت ها بعد از اینکه تولید Zonda استاندارد متوقف شود و نزدیک به دو دهه بعد از اینکه Zonda C12 اورجینال در سال ۱۹۹۹ رونمایی شود.

گرانقیمت ترین ابرخودروهایی که تاکنون تولید شده اند

۱- Bugatti La Voiture Noire

قیمت: ۱۸.۷ میلیون دلار

در حالی که گرانقیمت ترین خودرویی که در تاریخ به فروش رسیده نیست- رولز رویس چندین خودرو با قیمت های بالاتر معرفی کرده است- Bugatti La Voiture Noire گرانقیمت ترین ابرخودرو در نوع خود است. با قیمت ۱۸.۷ میلیون دلار، این خودرو ادای احترامی به Bugatti Type 57 SC Atlantic است که در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده که در ابتدا لقب مشابهی داشت. خودرو La Voiture Noire اورجینال به سرعت به یک راز مبهم تبدیل شد و علیرغم اینکه اکنون قیمت آن ۱۰۰ میلیون دلار برآورد می شود اما معلوم نیست که کجاست و چه کسی آن را در اختیار دارد.

نسخه جدید La Voiture Noire یک نسخه ویژه بر اساس Chiron است اما طراحی فضای بیرونی آن کاملاً تغییر کرده و در این موضوع از خودروهای کلاسیک دهه ۳۰ الهام گرفته شده است. مشخص نیست که این خودرو متعلق به کیست اما در سال ۲۰۲۲ در حالی که یک پلاک سوییسی داشت دیده شد و از آن زمان تاکنون بارها در زوریخ دیده شده است. نسخه اورجینال این خودرو از زمان ناپدید شدنش در جنگ جهانی دوم دیگر دیده نشده است، اگر چه تصاویر جعلی زیادی از آن و همچنین ادعاهایی در مورد دیده شدنش منتشر شده است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت