» تکنولوژی » 15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم
۱۵ فیلم و سریال کره ای شبیه «ما همه مرده ایم» برای کسانی که به تنش و تعلیق علاقه دارند
تکنولوژی

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

1403-03-03 001,323

همانند سریال های محبوب بازی مرکب و ما همه مرده ایم که توجه زیادی را به خود جلب کرده اند، سریال های فوق العاده کره ای بسیار دیگری نیز هستند که داستان های بقای جالبی در اختیار مخاطبان قرار داده اند، سریال هایی که شخصیت های خاطره انگیز و قابل درکی را به مخاطبان ارائه داده و آن ها را با روایت های جذاب خود دائماً بهت زده نگه داشته اند.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

در حالی که رسانه های بخش سرگرمی غربی برخی از نمادین ترین سریال ها و فیلم با موضوع بقا از جمله مردگان متحرک و اقتباس موفق آخرین بازمانده از ما را در اختیار مخاطبان قرار داده اند، کره جنوبی نیز تعدادی محصول باورنکردنی با داستان های جذاب با تم بقا و دنیای پساآخرالزمانی را ارائه کرده است. از برج تا قطار بوسان، این ها بهترین فیلم ها و سریال های با موضوع بقا ساخت کره جنوبی هستند که شبیه سریال ما همه مرده ایم بوده و تضمین می کنیم که با تنش و هیجان خود باعث می شوند قلب شما از ابتدا تا انتها به تپش بیفتد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۵- #Alive (۲۰۲۰)

#Alive یک فیلم کره ای دیگر براساس شیوع زامبی هاست که از نتفلیکس پخش شد. اوه جو وو گیمری است که تنها در آپارتمانش زندگی می کند. در حالی که او به زندگی روزمره خود می پردازد، اخبار فوری منتشر می شود مبنی بر اینکه زامبی ها به شهر حمله کرده و کنترل شهر را به دست گرفته اند. همه چیز برای جو وو ناامیدکننده به نظر می رسد تا اینکه با زن جوانی آشنا می شود که در شرایط مشابهی قرار دارد. آن ها برنامه ریزی می کنند تا با هم این فاجعه مرگبار را پشت سر بگذارند و از آن جان سالم به در ببرند.

مانند ما همه مرده ایم، فیلم #Alive یا زنده نیز داستان را محدود به یک مکان – در این مورد، یک ساختمان آپارتمانی – نگه می دارد و به بررسی این موضوع می پردازد که برای زنده ماندن، یک فرد باید و ممکن است دست به چه کارهایی بزند. بیش از هر چیز دیگری، این فیلم با محور زامبی ها که محصول نتفلیکس بود، داستان متفاوتی از آخرالزمان زامبی ها را با دیدگاهی متفاوت در مورد بقا به تصویر می کشد و به آنچه ممکن است در صورت وقوع این سناریو در دنیای واقعی رخ دهد، نور می تاباند.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۴- Pandora (2016)

پاندورا یک درام کره ای جذاب و قوی شبیه ما همه مرده ایم از این لحاظ است که به خوبی حس ناامیدی و استیصال در حین مبارزه برای بقا را به شما القا می کند. این فیلم منتشر شده در سال ۲۰۱۶ در شرایطی روایت می شود که به دلیل زلزله، انفجاری در یک نیروگاه هسته ای رخ می دهد که در نهایت فاجعه ای را ایجاد می کند که تنها پرسنل نیروگاه می توانند از گسترش بیشتر آن جلوگیری کنند.

این فیلم تراژیک از پارک جونگ – وو با الهام از حادثه ویرانگر هسته ای فوکوشیما در سال ۲۰۱۱ ساخته شده و تماشای آن برای کسانی که از درام های بقای پرتنش لذت می برند الزامی است. این فیلم با اینکه از یک شاهکار در این ژانر فاصله دارد، اما هنوز هم از ابتدا تا پایان یک فیلم فاجعه ای جذاب است؛ فیلمنامه آن انسانی و واقعا تکان دهنده بوده و باعث می شود که پس از بالا رفتن تیتراژ پایانی نیز تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۳- The Tower (2012)

برج یک فیلم کمتر دیده شده در مورد فاجع است که بر فرو ریختن یک برج مسکونی مشهور به نام اسکای تاور تمرکز دارد. این فیلم کره ای بر روی شخصیت های زیادی تمرکز دارد که تعدادی از آن ها شامل یک پدر معتاد به کار، دختر و دوست دخترش، یک آتش نشان که کاملاً به شغلش وفادار است، یک تازه وارد، یک زن باردار و شریک زندگی اش می شود.

در حالی که این شخصیت ها کریسمس را جشن می گیرند، یک هلیکوپتر به یکی از دو برج برخورد می کند که باعث آتش سوزی و در نهایت فرو ریختن برج می شود. این فیلم در تقلید از فضای منزوی و ناامید کننده سریال ما همه مرده ایم بسیار خوب عمل می کند. تمام شخصیت ها در تلاش هستند تا از این فاجعه بزرگ جان سالم به در ببرند در حالی که یک به یک سقوط محتملشان را تجربه می کنند.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۲- Zombie Detective (2020)

با تمرکز بر شخصیت کیم مو – یانگ که در ۲ سال گذشته یک زامبی بوده و هیچ چیز قبل از آن تاریخ را به یاد نمی آورد، سریال کمدی فانتزی کارآگاه زامبی داستان این شخصیت را در حالی دنبال می کند که وی تلاش می کند رفتار انسان ها را تقلید کند. در همین حین، او با کونگ سان – جی نیز آشنا می شود که قبلاً نویسنده یک برنامه شکایت از امور جاری بوده و اکنون در دفتر کار کارآگاهی خود به صورت پاره وقت مشغول به کار است.

اگرچه این سریال مناسب سلیقه همه نیست (به خصوص آن هایی که به دنبال یک سریال یا فیلمی از این ژانر هستند که خود را جدی تر بگیرد)، اما کارآگاه زامبی همچنان موفق می شود یک خط داستانی بسیار سرگرم کننده ای را به مخاطبان ارائه دهد که به شکل بی نقصی رمز و راز و کمدی را با ژانر زامبی ترکیب می کند تا نتایج خنده داری داشته باشد و یک فیلم کمدی زامبی عالی بسازد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۱- The Tunnel (2016)

فیلم تونل با ترکیب ژانرهای تریلر و درام، روی مردی (ها یونگ وو) تمرکز می کند که در حال رانندگی به سمت خانه است، وقتی متوجه شود که تونل بدساختی که در حال عبور از آن است فرو ریخته، در داخل آن به دام افتاده و در نهایت برای بقا می جنگد. در این میان، امدادگران تلاش می کنند تا او را در مسابقه ای علیه زمان نجات دهند.

فرضیه استرس زای فیلم تونل به تنهایی به اندازه کافی ترسناک هست و بازی های عالی بازیگرانش آن را به سطح بالاتری ارتقا می دهد، که آن را به یک فیلم با موضوع فاجعه درجه یک تبدیل می کند. گاهی اوقات، فیلم کیم سئونگ هون به سبک یک فیلم ترسناک روایت می شود، به خصوص برای مخاطبانی که با به تصویر کشیدن فضاهای دلهره آور و تنگ مشکل دارند. این فیلم با بهره گیری از یک فیلمنامه خوب، یک سناریوی ترسناک مرگ و زندگی قابل باور ارائه می دهد که هر علاقه مند به داستان های بقامحور را می ترساند. این فیلم منتشر شده در سال ۲۰۱۶ علاوه بر روایت کابوس وار خود، بازی های خوبی نیز در خود دارد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱۰- D-Day (2015)

این مینی سریال منتشر شده در سال ۲۰۱۵ داستان یک فاجعه طبیعی ویرانگر را روایت می کند که به شهر سئول رسیده و آن را فلج می کند. اکنون زندگی بسیاری از مردم شهر در دست پزشکان و پرسنل اورژانس است. با این حال، همانطور که انتظار می رود، این کار چندان آسان نیست.

این سریال سرگرم کننده، پرتنش و نفسگیر از همان ابتدا مخاطبان را جذب خود خواهد کرد، به طوری که D – Day یکی از بهترین سریال های بقا محور کره ای است. این مینی سریال منتشر شده در سال ۲۰۱۵ که یک درام روایت محور است، مانند یک فیلم جذاب و پر استرس پیش می رود که قطعاً بینندگان را جذب خود خواهد کرد. علاوه بر این، یک درام پزشکی عالی هم هست که به راحتی برای هر کسی که این ژانر را دوست دارد جذاب خواهد بود.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۹- Hellbound (2021 – )

Hellbound که بین سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ در کره جنوبی روایت می شود، یک سریال فانتزی بقا محور تاریک است، در مورد یک موجود دگرجهانی که پیشگویی هایی را مطرح می کند که افراد خاصی را به جهنم رفتن نوید می دهد. در این میان، سه هیولای فراطبیعی در یک برنامه، فردی را سوزانده و به خاکستر تبدیل می کنند. در این میان، رویدادهای فراطبیعی در سراسر شهر باعث کشتار و خونریزی فراوان می شوند که یک گروه مذهبی به نام “حقیقت جدید” را قادر می سازند تا تاثیرگذارتر از قبل شود.

یک واقعیت جالب در مورد Hellbound این است که اولین درام کره ای است که به جشنواره بین المللی فیلم تورنتو راه پیدا کرد وقتی این درام برای اولین بار در “برنامه مجموعه های تلویزیونی پرایم تایم” به نمایش درآمد. با یک بازگشت تایید شده برای فصل دوم، سریال درام ساخته شده توسط یئون سانگ – هوئه بدون شک یک سریال تلویزیونی عالی برای کسانی است که مشتاق داستان های بقامحور هستند، داستان هایی که شامل فانتزی نیز باشد. علاوه بر این، این سریال محبوب با موضوعات افراط گرایی و رادیکالیسم نیز سر و کار دارد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۸- Flu (2013)

Flu یک فیلم کره ای براساس یک اپیدمی است. هنگامی که مهاجران به کره قاچاق می شوند، آنفلوآنزایی از نوع مرغی سازگاری پیدا کرده، تکامل یافته و از فردی به فرد دیگر در کره گسترش می یابد. کسانی که با فرد آلوده در تماس هستند معمولاً خودشان نیز به ویروس آلوده می شوند و در نهایت مرگ های وحشتناکی را تجربه می کنند و ویروس – که به سرعت بعد از تماس به قربانی منتقل می شود – به سرعت گسترش می یاب، در شرایطی که منطقه باندانگ کانون شیوع این ویروس است. در نهایت باندانگ رها و متروکه شده و برای محافظت از بقیه کره قرنطینه می شود. تنها مساله زمان است که دولت کره تصمیم بگیرد این شهر را به طور کامل از بین ببرد.

ما همه مرده ایم و آنفلوانزا شباهت های زیادی به هم دارند؛ هر دوی آن ها دیالوگی درباره دولت کره دارند که در ابتدا ناتوان از جدی گرفتن این فجایع است و تا زمانی که دیگر خیلی دیر می شود، نمی تواند به مردم خود کمک کند، و هر دو روی داستان های خانوادگی و فداکاری های انجام شده برای نجات یکدیگر تمرکز دارند. علاوه بر این، کسانی که از داستان های شیوع یک بیماری عفونی که زندگی دیگران را تهدید می کند، لذت می برند از تماشای این سریال خوششان خواهد آمد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۷- Seoul Station (2016)

همان طور که از عنوانش پیداست، ایستگاه سئول در داخل و اطراف ایستگاه قطار سئول روایت می شود، جایی که در آن یک مرد بی خانمان نشانه هایی از منشأ یک آخرالزمان زامبی محور را نشان می دهد. در این میان مردی تلاش می کند تا دختر فراری خود را پیدا کند و دولت تلاش دارد تا این منطقه را قرنطینه و نابود کند.

اگر به دنبال سریال هایی مانند All of Us Are Dead هستید، مجموعه تلویزیونی انیمیشنی زامبی محور یان سانگ هو می تواند به دلایل واضح انتخاب خوبی باشد؛ این مجموعه علاوه بر ارائه یک داستان هیجان انگیز و صحنه های اکشن، به معضلات شخصی شخصیت ها نیز می پردازد. به طور همزمان، این سریال جذاب راه هایی را که بشریت می تواند خیلی ساده دچار تغییری بزرگ شود را نیز برجسته می سازد، در حالی که تصویری بسیار تفکر برانگیز از بی رحمی جامعه را به تصویر می کشد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۶- Happiness (2021)

این تریلر آخرالزمانی با بازی هان هیو جو و پارک هیونگ شیک در آینده ای نزدیک روایت شده و داستان آن پیرامون عواقب یک بیماری عفونی مرموز در یک برج آپارتمانی نوساز در یک شهر بزرگ است. در نتیجه، این برج بزرگ که شادی نام دارد قرنطینه می شود.

این سریال جذاب منتشر شده در سال ۲۰۲۱ همانند درام فانتزی ما همه مرده ایم، روی شخصیت های خوش ساخت و گاهی مشکل دار حساب می کند و تقلاهای ناامیدانه آن ها برای بقا را به تصویر می کشد. درام تعلیقی شادی با برخورداری از یک موسیقی زیبا، بیش از آنکه خشن باشد، تکان دهنده و مرموز است و همین موضوع آن را به یک انتخاب عالی برای کسانی تبدیل می کند که رمز و راز را ترجیح می دهند تا اکشنی که با ژانر پساآخرالزمانی همراه است.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۵- Sweet Home (2020)

از ایده حمله و شکار انسان توسط هیولاها لذت می برید؟ سریال Sweet Home از این دست سریال هاست. این سریال براساس یک کمیک اینترنتی محبوب نوشته کیم کان – بی و هوانگ یانگ – چان، ساخته شده و داستان چا هیون – سو، فردی ناتوان در روابط اجتماعی را روایت می کند که به تازگی خانواده اش را از دست داده است. او که اکنون تنهاست به یک مجتمع آپارتمانی ارزان قیمت نقل مکان می کند. کمی بعد از ورود، هیولاها در داخل و خارج آپارتمان ظاهر می شوند و ساکنان را یکی پس از دیگری می کشند.

همانند All of Us Are Dead (و اسکوئید گیم)، این سریال مناسب تماشای بی وقفه، روی بقای گروهی از غریبه ها تمرکز دارد که رفته رفته به یکدیگر اعتماد می کنند. همچنین این سریال بازیگران خود را از دنیای بیرون جدا می کند، که باعث می شود سریال پرتنش تر شود، شبیه به همان اتفاقی که در سریال ما همه مرده ایم برای نوجوانان دبیرستانی اتفاق می افتد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۴- Squid Game (2021)

در حالی که همانند بسیاری از عناوین ذکر شده در بالا یک سریال پساآخرالزمانی نیست، سریال بازی مرکب در ذات خود یک سریال بقا محور واقعی است. سریال ساخته هوآنگ دونگ – هیوک با یک پپچش اورجینال که منعکس کننده طمع، سرمایه داری مدرن و ظلم و ستم است، داستان افرادی را دنبال می کند که دعوت عجیبی را برای رقابت در بازی های کودکانه می پذیرند، بازی هایی که در آن یک جایزه وسوسه انگیز و میلیون دلاری در انتظار آن هاست.

جای تعجب نیست که این سریال توجه همگان را در سراسر جهان به خود جلب کرد، سریالی که علاوه بر شخصیت های خاطره انگیزی چون سئونگ گی هون با بازی لی جونگ جائه که مخاطبان به راحتی می توانند با آن ها همدردی کنند، دارای سناریو اورجینال بسیار خوب روایت شده ای است که به یک اندازه جذاب و پرتنش است. در حالی که به عقیده بسیاری، ترجمه این سریال در سطح بالایی قرار ندارد (برای کسانی که زبان کره ای بلند نیستند)، اما با در نظر گرفتن تمام جوانب، یک اثر جذاب از نتفلیکس به شمار می آید که از تماشای آن لذت خواهید برد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۳- The Wailing (2016)

یکی از محبوب ترین فیلم های ساخت کره جنوبی، فیلم نا هونگ جین روایت گسترش یک بیماری عجیب بلافاصله پس از ورود یک غریبه به یک روستای کوچک است. یک پلیس (کواک دو – ون) برای نجات دخترش مجبور به حل این معما و قاتلان مرموزی می شود که منشأ این معما هستند.

فیلم شیون که گاهی تماشای آن بسیار دشوار و ویرانگر است، فیلمی پرتعلیق است که به احتمال زیاد در تمام مدت روایتش شما را روی صندلی تان نیم خیز نگه می دارد. علاوه بر داستان ساده و در عین حال به یاد ماندنی اش، این فیلم بسیار پرتنش و آرام سوز که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، در ساخت اتمسفری دلهره آور نیز بسیار موفق است که آن را در زمره بهترین آثار ترسناک کره جنوبی قرار می دهد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۲- Kingdom (2019)

پادشاهی یک سریال درام دو فصلی کره ای است که در یک قلمرو پادشاهی کره ای دوره جوسئون روایت می شود. این سریال زامبی محور داستان مرگ پادشاه است که گفته می شود به خاطر آبله مرده اند. با این حال، واقعیتی که لی چانگ، ولیعهد کشف می کند، این است که پادشاه به یک “هیولا” یا به عبارت امروزی، یک زامبی تبدیل شده است. لی چانگ پس از کشف این موضوع به دنبال پاسخ و یک پزشک خاص می گردد که ظاهراً از این بیماری اطلاع دارد. با این حال، در طول سفر، شیوع بیماری گسترش می یابد و خیلی زود، لی چانگ مطرود باید برای زنده ماندن از حمله زامبی ها و خانواده اش که خواهان مرگ او هستند، مبارزه کند.

پادشاهی متفاوت از ما همه مرده ایم است، زیرا در حالی که ولیعهد از قلمرو پادشاهی خانواده اش فرار می کند و برای پیدا کردن یک درمان بالقوه تلاش می کند، لوکیشن سریال بسیار متفاوت و متغیر است. از سوی دیگر، همانند All of Us Are Dead، سریال زامبی محور پادشاهی از نتفلیکس نیز روی اشتباهات دولت و بی اعتمادی شهروندان تمرکز زیادی دارد. همچنین بر خلاف دیگر فیلم ها و سریال های تلویزیونی که به آن ها اشاره شد، پادشاهی مطمئن می شود که شخصیت اصلی کاملاً منزوی باشد و به بینندگان القا می کند که هیچ خانواده ای برایش باقی نمانده و حفاظت از کشورش به تلاش و فداکاری او بستگی دارد.

15 فیلم و سریال کره ای شبیه ما همه مرده ایم

۱- Train to Busan (2016)

قطار بوسان یک فیلم مشهور کره ای است که در آن پدری به نام سئوک وو (گونگ یو) به همراه دخترش سو آن (کیم سو آن) سوار قطار می شوند تا مطمئن شود دخترش نزد مادرش که به تازگی از هم طلاق گرفته اند برود. با این حال، مدت کوتاهی پس از سوار شدن به قطار، شیوع سریع ویروسی زامبی کننده رخ می دهد. حالا سئوک وو باید از دخترش در برابر زامبی ها محافظت کند. در طول مسیر، سئوک – وو با دیگر بازماندگان همراه شده و برای بقا در قطار مبارزه می کند.

قطار بوسان یکی از فیلم های محبوب کره ای است که یک نسخه بازسازی از آن در حال ساخت در آمریکاست؛ اگر کسی به دنبال فیلم هایی شبیه ما همه مرده ایم است، این فیلم انتخاب بسیار خوبی است، به خصوص با توجه به اینکه در این سریال تلویزیونی، یکی از شخصیت ها به فیلم و ماجرای آن اشاره می کند. محبوبیت این فیلم تا حدی به خاطر بازی گونگ یو ( که نقش کوتاهی نیز در سریال Squid Game داشت) به عنوان پدری با رابطه ای نه چندان قوی با دخترش است که تبدیل به قهرمان می شود. همانند سریال ما همه مرده ایم، این فیلم زامبی محور و تحسین شده یئون سانگ هوآ در یک مکان اصلی و جدا از بقیه دنیا اتفاق می افتد و بقای شخصیت ها به اعتماد و اتکا به اطرافیانشان وابسته است.

منبع

هاوین مگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

هاوین مگ

هاوین مگ

جدیدترین اخبار حوزه های متنوع تکنولوژی: موبایل، تبلت، لپ تاپ، رباتیک، سخت افزار، شبکه، گجت، امنیت، نجوم و فضانوردی، سیستم های عامل، اپلیکیشن، بازی، خودرو، لوازم خانگی، معماری، عکاسی ، آینده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
ورود / عضویت